Bugun...
Bizi izleyin:150 liradan aşağı kış lastiği yok

Tarih: 07-12-2017 07:22:40 + -


1 Aralık tarihinden itibaren zorunlu hale gelen kış lastiği fiyatları geçen yıla göre %50 artış gösterdi. Kış lastiği ticareti yapan Necmi Demir, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "150 liradan aşağı kış lastiği yok" dedi.


150 liradan aşağı kış lastiği yok

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Necmi Demir, “Kış lastiği demek insanın aracındaki sağlamlığı ve kışın tutunması açısından gereklidir. Özel araçlara kar lastiği mecburiyeti yoktu ama bizler fısıltıyla da olsa gerekli yerlere kar lastiğinin her araca takılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunduk. Neden? Kar lastiğini özel araca takmadınız, tır geliyor ve siz onun altına girebiliyorsunuz. Kar lastiği çok önemlidir. 1 Aralık’ta başlanacak dendi ama Kasım’ın 20’si gibi başlanmış olsa daha iyi olurdu. Kar lastiği çok önemlidir. Bazıları şöyle algılıyor, kar lastiği yazın kullanılamaz deniyor. Kar lastiği yazın da kullanılabilir, kış lastiği biraz daha yolda giderken gürültü yapar. Onun haricinde bir engel yoktur. Piyasaya baktığımızda büyük bir durgunluk var. Doların yükselmesiyle fiyat artışları oldu. Biz de bu artışlardan mustaribiz. Her siparişimizde fiyatlar değişiyor. Hammaddesi dışarıdan geliyor. Kamyon piyasasında fiyatlardan dolayı zorluk çekiliyor. Biz de esnaf olarak vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu için vadelerde katkı yapıyoruz, vade farkı almıyoruz. Vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kimseyi zor durumda bırakmak istemiyoruz. Ödemede sıkıntı çekebiliyorlar. Almakta tereddüt edebiliyorlar, halden anlayıp katkı yapmaya çalışıyoruz. İnsanlarda bir maddi sıkıntı var, alım gücü yok" dedi.

 

150 LİRA İLE 2 BİN LİRA ARASI DEĞİŞİYOR

“Kar tipi lastiklerde 150 liradan aşağı kış lastiği yok" diyerek konuşmasını sürdüren Demir, "150 lira ile 2 bin liraya kadar fiyatlar değişiyor. Geçtiğimiz yıla göre çok büyük fark var. Yüzde 50’yi bulan bir artış var. Dolar endeksli bir piyasası olduğu için geçen yıldan bu yana yüzde 50 fiyat artışı var. Vatandaşlarımız kendi sağlıkları için mutlaka kar lastiği taksınlar. Birden bire yağabilecek bir şey. Ne olacağı belli olmaz. Mutlaka kışlık lastik taksınlar. Trafik kazalarıyla karşılaşmak istemiyoruz. Bu açıdan kış lastiği çok önemli” şeklinde konuştu.

 

Demir, kış lastiğinin ömrünün 55 bin kilometre olduğunu da sözlerine ekledi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
  15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
 • İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
  İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
 • Ümmetin Yetimleri
  Ümmetin Yetimleri
 • Eski İnegöl Resimleri
  Eski İnegöl Resimleri
 • İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
  İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ak Parti Cerrah Nokta Mitinig
  resim yok
 • YARI FİNALDEYİZ
  resim yok
 • YANGININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ
  resim yok
 • Mezitler'de son durum
  resim yok
 • İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
  İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
 • BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
  BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
VİDEO GALERİ
YUKARI