Bugun...
Bizi izleyin:2 YARDIM TIRI BUGÜN YOLA ÇIKIYOR

Tarih: 26-12-2016 09:34:00 + -


Suriye'deki Mazlum Müslüman'lara umut olmak için çalışmalarına devam eden İnegöl İlçe Müftülüğü'nün, Suriye'ye yardım kampanyasını uzattığını daha önce açıklanmıştı. Geçtiğimiz gün yardımların toplandığı alanda açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Kazım Güzel, hangi yardımların alınmadığı ve yapılan yardımlarla ilgili bilgiler verdi. Güzel yapılan yardımlarla oluşturulan 2 yardım TIR'ının bugün yola çıkacağını belirtti.


2 YARDIM TIRI BUGÜN YOLA ÇIKIYOR

İnegöl İlçe Müftüsü  Kazım Güzel, kullanılmış eşya ve giysi bağışı kabul edilmediklerini belirterek, İnegöllü vatandaşların Suriye'deki mazlumlara umut olması için yardım kampanyasına destek vermelerini beklediklerini ifade etti.

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Müftüsü  Kazım Güzel, "Halep ve Suriye’de zulme maruz kalarak savaş mağduru olan din kardeşlerimizin acılarını dindirmek, onların yaralarını sarmak, acılarını hafifletmek ve sıkıntılarını gidermek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilen ve bazı sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği; "Halep’te insanlık ölmesin"  insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyası ihtiyaca binaen 30.12.2016 Cuma günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır. Bugüne kadar Diyanet Vakfı aracılığıyla toplanan ayni yardımlar Halep ve Suriye’de mağdur din kardeşlerimize ulaştırılmıştır" dedi.

 

Diyanet Vakfı olarak Halep’te ve Suriye genelinde yaşanan zulme sessiz kalmadıklarını söyleyen Müftü Güzel, "Bizlerde İnegöl Müftülüğü ve Din Görevlileri Derneği  işbirliği ile tüm din görevlilerimizin yaptıkları gönüllü bağışlarla bir tır un topladık ve İHH organizasyonu ile tüm kurum ve kuruluşlardan toplanarak oluşturulan 22 tır ile birlikte gönderdik. Halkımızdan gelen yoğun talepler neticesinde, Din Görevliler Derneği nezdinde İnegöl Ziraat Bankası şubesinde 10 şubat 2017 tarihine kadar sürecek bir hesap açtırıldı. İban: TR570001000067524315735002 Hesap Numarası:52431573. Bunun yanında Müftülüğümüzde ve Din Görelileri Derneğimizde de ayni ve nakdi yardımlar kabul edilmektedir. Gelen ayni yardımlar tasnif edilerek koli haline getirilmektedir.  Yardım malzemeleri kullanılmamış kışlık kaban, bot, ayakkabı, temizlik maddeleri, yatak, yorgan, battaniye, çuval kömür, çocuk bezleri, konserve, un, şeker  ve bakliyat  türü gıdalar, orta boy kovalı sola, mutfak eşyaları çatak, bıçak, kaşık, tabak ve tencere türü şeyler toplanmaktadır. Makarna ve Türkiye’de üretilen çayları tüketmediklerinden bunlar alınmayacaktır. Kullanılmış eşya ve giysi bağışı da kabul edilmeyecektir. Ben vatandaşlarımızın bu davetimize gönülden katılmalarını bekliyorum. Bu kampanya süresince  bize yardımcı olan başta Din Görevlileri Derneğimize, gönülden destek veren din görevlisi arkadaşlarıma, vatandaşlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Rabbim vatandaşlarımızın yapacakları yardımları şimdiden kabul buyursun" ifadelerini kullandı.

 

Toplanan yardımlarla oluşturulan 2 tır 26 Aralık Pazartesi günü Fatih Cami önünde saat 14.00’de dualarla uğurlanacak.

 

HABER: SERHAT ÇİÇEK


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
  15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
 • İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
  İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
 • Ümmetin Yetimleri
  Ümmetin Yetimleri
 • Eski İnegöl Resimleri
  Eski İnegöl Resimleri
 • İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
  İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ak Parti Cerrah Nokta Mitinig
  resim yok
 • YARI FİNALDEYİZ
  resim yok
 • YANGININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ
  resim yok
 • Mezitler'de son durum
  resim yok
 • İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
  İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
 • BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
  BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
VİDEO GALERİ
YUKARI