Bugun...ABD'nin haydutluğunu tüm dünya gördü

Vatan Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Ferah, ABD ve İsrail'in Kudüs ile ilgili açıklamalarını değerlendirerek“ABD’nin Kudüs tertibi geri tepmiştir. Milliyeti ve inancı ne olursa olsun, ABD ve İsrail dışında kalan bütün dünya bu kararın karşısında konumlanmıştır. Dünya, ABD yönetiminin haydutluğunu, hukuk tanımazlığını bir kez daha görmüştür” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 14-12-2017 08:43

ABD'nin haydutluğunu  tüm dünya gördü

Konu ile ilgili konuşan Vatan Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Ferah, “ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararı, emperyalizmin bölgemizde barış, huzur ve istikrar istemediğini bir kez daha göstermiştir. Bu karar ABD-İsrail ikilisinin bölge devletlerine karşı açık bir kışkırtmasıdır. ABD-İsrail ikilisi, Filistin ve Kudüs’le ilgili Birleşmiş Milletlerin bugüne kadar almış olduğu bütün kararların aksine davranmaktadır. İsrail ile Filistin arasında uzun yıllardan bu yana sürdürülen barış görüşmelerini de dinamitleyen karar, uluslararası hukuk açısından yok hükmündedir" dedi.

 

ABD KAYBEDİYOR

Hukuk tanımıyorlar diyerek konuşmasını sürdüren Ferah “Irak’ta ve Suriye’de hızla kaybeden ABD-İsrail ikilisi, kendilerine yeni bir cephe açma derdindedir. Türkiye, İran, Irak ve Suriye’nin oluşturduğu blok, hem Irak’ın kuzeyinde hem de Suriye’de ipleri eline aldı, ABD ve İsrail denklemin dışına atıldı. Bölge ülkeleri sorunlarını artık ABD’nin emirleriyle değil, Astana ve Soçi gibi süreçlerle çözmektedir. Sıkışan ve yeni mevziler elde etmeye çalışan emperyalizm ve Siyonizm, önce bağımsız ‘Barzanistan’ kurmaya kalktı. Başaramadı. Şimdi ise Suudi Arabistan’ı ve İsrail’i öne çıkararak Batı Asya’da tutunmanın yollarını aramaktadır. ABD’nin Kudüs tertibi geri tepmiştir. Milliyeti ve inancı ne olursa olsun, ABD ve İsrail dışında kalan bütün dünya bu kararın karşısında konumlanmıştır. Dünya, ABD yönetiminin haydutluğunu, hukuk tanımazlığını bir kez daha görmüştür.”

 

ÇÖZÜM BAĞIMSIZ FİLİSTİN DEVLETİ

Filistin BM üyesi olmalıdır diyen Ferah, “Vatan Partisi, İsrail’in hem askeri olarak hem de sivil kaçak yerleşimlerle işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs’ten çekilmesi gerektiğini ve Doğu Kudüs merkezli bağımsız bir Filistin Devleti’nin Birleşmiş Milletler üyesi olarak tanınması gerektiğini savunmaktadır. Kudüs, bütün Batı Asya halklarının kutsal kentidir. ABD ve İsrail saldırganlığına teslim edilemez. ABD ve başkanı Trump, bu saldırganlığının altında kalacaktır. Vatan Partisi olarak başından bu yana emperyalizmin ve Siyonizmin karşısında Filistin’in bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin yanındayız. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle 1973 yılında Filistin’in bağımsızlık mücadelesi için gittikleri Lübnan’da İsrail gizli servisi MOSSAD tarafından şehit edilen 8 arkadaşımızı anıyoruz. Şehitlerimiz Bora Gözen, Cafer Topçu, Kerim Öztürk, Gürol İlban, Şükrü Öktü, Yücel Özbek, Ali Kiraz ve Ahmet Özdemir bugün Filistin’de ‘Enternasyonalizm ve Halkların Kardeşliği’ mezarlığında yatmaktadır” ifadelerini kullandı.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
nöbetçi eczaneler
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI