Bugun...ABD’ye ihracat için ilk adım atıldı

MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngel, pandemi sürecinde MÜSİAD faaliyetlerine devam ederek, ABD’ye ihracat amacı ile dijital ortamda ABD’li yetkililer ile görüşmelere başladı.

facebook-paylas
Güncelleme: 27-01-2021 13:49:04 Tarih: 27-01-2021 13:48

ABD’ye ihracat için ilk adım atıldı

MÜSİAD Genel Merkez Diplomatik İlişkiler Komitesi Koordinasyonunda, MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından organize edilen ABD’de iş ve yatırım fırsatları konulu webinar telekonferans programı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi.

 

MÜSİAD Genel Merkez Diplomatik İlişkiler Komite Başkanı Zeki Güvercin’in moderatör olduğu programda, ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell, Ticaret Ateşesi Catherine Spillman, Ticari Vizeler Bölüm Sorumlusu Regina Cocco ile MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Mehmet Döngel konuşmacı olarak katıldı.

 

Toplantının açılışını yapan MÜSİAD Genel Merkez Diplomatik İlişkiler Komite Başkanı Zeki Güvercin, “Bu programı yapma amacımız, özellikle İnegöl noktasında ABD’ye nasıl ihracat yaparız, bu konuda her anlamda bilgi almak ve yapılacak çalışmaları bu bilgiler ışığında gerçekleştirmek üzeredir” dedi.

 

Toplantıda konuşan ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell ise, “’MÜSİAD Genel Merkez Diplomatik İlişkiler Komite Başkanı Zeki Güvercin ve MÜSİAD İnegöl Başkanı Mehmet Döngel’e nazik davetleri için teşekkürlerimi sunarım. Türkiye, ABD arasındaki iş birliği hakkında bilgi aktarmak istiyorum. İstanbul’daki konsolosluğumuz, MÜSİAD ile oldukça geniş ölçekte 60 farklı noktada ticari faaliyet yürütüyor. Bu noktada da yeni ilişkileri geliştirmede de çok önem veriyoruz” dedi.

Sözlerini sürdüren Darnell, “2019 da 20 Milyar dolarlık ihracat hacminden bahsediyoruz, hemen akabinde ortaya çıkan pandemi 2020’de dünyanın genelinde bütün ticari faaliyetleri sekteye soktu. Ümit ediyoruz ki yeni yılla birlikte bir dengeye oturtabileceğiz. Umarım ABD Başkonsolosluğu nezdinde iyi bir iş birliği sağlanmasını ümit ediyorum” dedi.

 

Programda söz alan MÜSİAD İnegöl Başkanı Mehmet Döngel, “’Öncelikle programın gerçekleşmesinde emeği geçen Genel Merkezimizin ilgili Komitesi ve Başkanına teşekkür etmek istiyorum. Özellikle mobilyanın başkenti olan İnegöl’ümüzün ABD’ye ihracat yapma isteğimiz, hedefimiz var. Bu noktada bu programın yapılmasını önemsiyorduk. MÜSİAD olarak özellikle ABD’de uygun bir eyalette bir depo kurumu gerçekleştirip, İnegöl Mobilyasını buraya sevk edip daha sonra orada kurulacak Mobilya Showroom’u aracılığı ile ABD pazarına girme hedefimiz var. Bu noktada ABD heyeti ile görüşmelerimizi sıklaştırmak, akabinde MÜSİAD’ımızın ABD’deki Şubesi ve üyeleri ile görüşmeler gerçekleştirmek ve yapmak istediğimiz bu çalışmaya onlarında ortak olmalarını sağlayarak, ABD pazarına daha emin adımlar ile girmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

MÜSİAD İnegöl Başkanı Döngel, pandemi yasaklarının kalkması ile ABD Heyetini İnegöl’de misafir etmek, onlara üretim yapan firmaları inceleme fırsatı sunarak karşılıklı ilişkileri daha iyi noktaya getirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

 

ABD’de iş ve yatırım fırsatları konulu toplantı daha sonra sırası ile ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Catherine Spillman ve Ticari Vizeler Bölüm Sorumlusu Regina Cocco’nun sunumları ile son buldu.

 

HABER: SERHAT ÇİÇEKEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
nöbetçi eczaneler
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI