Bugun...ADİL KANSU'DAN AÇIKLAMA

BURFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Eski İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, Esenköy'de devam eden su konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

facebook-paylas
Güncelleme: 21-01-2020 11:30:12 Tarih: 21-01-2020 11:28

ADİL KANSU'DAN AÇIKLAMA

BURFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Eski İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, Esenköy'de devam eden su konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Kansu açıklamasında şu ifadelere yer verd:

Doğduğum ,büyüdüğüm ,ömürümün yettiği kadar bundan sonrada yaşamamı sürdüreceğim ve gururla ismini andığım ESENKÖY’lüyüm.

       Yaklaşık son dört aydır BUSKİ tarafından borulara alınarak Yeniceköy mahallemizde yaşayan halkın kullanımına sunulmak istenen su meselesi gündemde.

       Konuyla ilgili tarafların hazır bulundu bir kaç toplantı yapıldı. Uzlaşı yolları arandı. En son toplantıya benide davet ettiler.. İlçe Belediye Bşk.nımız Alper TABAN beyin makamında toplandık. Muhtarımız Ali DEMİRALAY ve yanında dört komşum vardı. İlçe Bölük Komutamız, AK Parti İlçe Başkanımız ve BUSKİ Genel Müdürümüz ve yetkilileri katıldılar. Söz  sırası bana gelince daha önce kimseyle istişare etmediğim halde genel bir değerlendirme yaparak şu önerilerde bulundum;

  1- Uludağın etekleri tamamen taransın bütün kaynaklar tespit edilerek kontrol altına alınsın. .

  2- Esenköyün Üç mahalesinin içme su kaynakları kaptaja alınarak yeni hatlarla depolara indirilsin.

  3- Üç mahalleninde Su depoları büyütülüp yenilensin.

  4- Üç mahallenin Su şebeke hatları yenilensin .

  5- Üç mahallenin Kanalizasyon yeraltı çalışmaları yapılsın.

  6- Köyün üst tarafına Sulama göleti yapılsın.

   7- Sulama sistemi (Kapalı sisteme) yani borulu sisteme alınsın.

       Mevcut talep edilen Su ise ; Sulama döneminde 4-5 ay Esenköye aksın diğer aylar dereye akacağına Yeniceköy mahallesinde yaşayan komşularımıza aksın ve bu konuda bir protokol hazırlansın  imza altına alalım dedim.

      Bütün bu önerilerime BUSKİ olumlu yaklaştı ve hatta Vananın anahtarını Adil KANSU’ya bırakalım sulama döneminde vanayı o açsın su çifçilerin kullamına açılsın diye öneride bulundular. Ancak buna rağmen benim komşularım beni taraf tutmakla suçladılar.

      Ben olayların bu duruma geleceğini belki yanlış anlaşılcam ama sezinlemiştim.

Gelinen durum ve tablo beni üzmektedir. Yaşlı teyzelerim, yengelerim, bacılarım, çocukların ve bu soğukta komşularım bizim göz bebeğimiz Jandarma ile karşı karşıya.

      Mücedele tabiki yapılır.Eğer bu su Yeniceköy halkına değilde Ticari amaçla alınarak pazarlanmak istenseydi sizin önünüze bende geçer ve sizinle beraber sonuna kadar mücadele ederdim.

      Köyümüzün muhtarı kardeşim Ali DEMİRALAY sürekli benimle irtibat halinde. Köylümün zarar göreceği hiç çalışmanın içinde olmadım bundan sonrada olmam.Muhtar düşüncelerimi çok iyi biliyor.Bundan sonra sakın ismimi sağda solda kullanmayın ve köyün kutuplaşmasına sebep olmayın. Destek vermeyen üst mahallede yaşayanları alt mahalleden geçirmeyelim diye tehlikeli söylem duyumu aldım. İnşallah söylenmemiştir.Bu tür cahilane düşüncelere fırsat vermeyelim.Hepimiz akli selimle hareket etmek zorundayız.Kimsenin burnu kanamadan vijdani muhasebemizi yaparak karar verelim. Allah  ömür verdiği sürece iyi günde ve kötü günde birbirimizin yanında olacağız.

       Ben siyasi  hayatımı 31 Mart 2019 tarihinde noktaladım.Bu tarihten sonra hiç bir yere aday olmayacağımı belirtim ve hiç bir yerdende  beklentim olmayacak .Ancak Boşnak camiasına gerek Bosna’da gerekse yerelde sürekli destek veren dostlarım olan İnegöl’ün iki değerli evladı İl Başkanımız Ayhan SALMAN’a ve B. Şehir Belediye Bşk.nı Alinur AKTAŞ’a hakaret edilmesine ve yıpratılmalarına müsade etmem. Eleştiribilirsiniz  veya sevmeyebilirsiniz gayet normal saygı duyarım, ancak  hakaret etmeyin.

    İnşallah kısa zamanda hep beraber tüm sorunları aşarız.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
nöbetçi eczaneler
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI