Bugun...AK Parti'de Ersan dönemi

AK Parti İnegöl İlçe Başkalığı olağan kongresi gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuoğlu’nun katıldığı kongrede partinin eski yöneticilerinden Mustafa Ersan başkanlığı seçildi.

facebook-paylas
Tarih: 11-12-2017 07:21

AK Parti'de Ersan dönemi

Kültür park içi spor salonunda binlerce partilinin katıldığı kongre saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başladı.

 

Kongrede konuşan AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, "Bu gün yapacağımız olağan kongrede, 14 aralık 2014 tarihinde aldığım ilçe başkanlığı görevini gururla devredeceğim.  Biz asla veda etmiyoruz. İlçe başkanlığı görevimiz bittiğinde de, partimizin emrinde çalışmalarımızı her daim sürdüreceğiz. Hepimizin bildiği, gördüğü gibi ; ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Özellikle  17-25 aralık ihanet operasyonları sonrası, ülkemizin üzerinde bir çok oyun, bir çok tuzak kuruldu. Ama, cumhurbaşkanımızın ve milletimizin feraseti ve basireti ile, bu tuzaklar ve oyunlar bozuldu. Milletimiz ve iradesi galip geldi. Ancak, hainler, zalimler, emperyalizmin maşaları boş durmuyor. 15 temmuz gibi hain bir darbe girişimi ortaya koyarak, alçaklık ve hainliklerini daha net ortaya koydular. Ancak, onların hainlik ve alçaklıklarına, Türk milleti cesaretle karşılık verdi ve Türk milleti yeniden bu badireden de galip çıktı. Hamdolsun bu darbe girişiminde de hiç fire vermedik, tüm teşkilatlarımız ile cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dimdik ayakta durduk.29 gün boyunca meydanlarda, vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve alakası ile birlikte nöbetler tutarak, hainlere meydanın boş olmadığını, artık eski Türkiye’nin bittiğini ve yeni Türkiye’nin başladığını, gururla gösterdik. Şimdilerde ise birileri, ellerine bir kaç kâğıt parçası alarak cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı mesnetsiz iddialarda bulunuyor.  Milletimiz bu yalanlara, bu dolanlara en net cevabı sandıkta verecektir" dedi.

 

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “  Malumunuz sayın Cumhurbaşkanımızın elinden aldığımı görev ile beraber var gücümü ile birlikte gayret ile belediye başkanlığını yürütmeye çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bu emaneti verirken, çok çalışmamamız gerektiğini,halkı içinde olmamız gerektiğini ifade etti. Biz zaten AK  Parti olarak merkeze insanı koyarak en güzel hizmeti koymak için çalışıyoruz. Bu bayrağı daha yukarı taşımak için sizlere teşkilatım adına söz veriyorum, en güzel şekilde çalışacağız. Kendisine teşekkür ediyorum, bu bir son değil, bu bir başlangıç. Biz bundan önce Adem Demirel başkanım ve çok değerli yönetimi ile ok güzel çalışmalara imza attık. Ben buradan sayın başkanıma ve değerli ekibine teşekkür ediyorum. “dedi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “ Karmaşık duygular yaşıyorum, kurucu olduğum partinin ilk gününü bugün gibi hatırlıyorum. Bugünlere kolay gelinmedi. Hem İnegöl’ümzüe hem Bursa’mıza büyük hizmetler yapan Hikmet Şahin’i, Osman Öztürk, Nihat Korkmaz’ı, Ali Tecimer’i, Ahmet Güleç’i, İrfan Bilgin ağabeylerimizi unutmak mümkün değil.  AK Parti’yi AK Parti yapan budur. Böyle bir teşkilatın bir parçası olmaktan onur ve gurur duyuyorum. İlçe başkanımız çok detaylı bir şekilde anlaştı, yeni ilçe başkanımız bu çıtayı daha yükseğe çıkaracaktır. Bende kısa bir süre önce Alper Taban kardşeime belediye başkanlığını devrettim, inanıyorum ki daha iyisini yapacaktır. Eğer teşkilat varsa oranın belediye başkanı daha güçlüdür. Bir şeyer başarabildiysek tüm arkadaşlarımızın desteği olduğunu belirtmek istiyorum. İnşallah Bursa’mızın daha büyük başarılara imza atması için canla başla çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, "Büyükşehir Belediye Başkanımızda İnegöl’lü olunca, rahmetli Hikmet Şahin hepimizin hocasıydı sonra bütün İnegöl’ün başkanı oldu. Allah kendisinden razı olsun, mekanı cennet olsun.  Bütün geçmiş ilçe başkanlarımıza,yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bugün bayrağı devralacak olan Mustafa Ersan ağabeyimizde teşkilatımıza çok emek vermiştir, bu bayrağı daha iyi yererle getireceğine inanıyoruz. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum, AK Parti ailesi olarak birlik ve beraberlik içinde çok güzel günleri bir arada yaşam umuduyla, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum" dedi.

 

Salmanın ardından konuşan Bursa Milletvekili Efkan Ala, “ AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar her kademesinde göre yapmış olan ilçe başkanımızı, kardeşlerimizi hizmetlerinden ötürü tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Şuanda görevleri devam eden, bundan sonra görev alacak olan kardeşlerimizi şimdiden tebrik ediyorum. Seçimlerde, seçmenimizin üçte ikisini aldığımız bir ilçede kongre yapıyoruz. İnegöl’ü buradan saygıyla selamlıyorum. Her zaman Türkiye’yi 3 kat büyüten, 150 milyar dolara yakın ihracata ulaştıran, geleceğe ümitle bakmasını sağlayan, ak parti hükümetlerinin arkasında durdu, her zaman desteğini gösterdi. Geçmişe baktığımızda 15 yıl içinde çok şey yapıldı. Önümüze baktığımızda yapacağımız daha çok şey var. Onun için çalışma bizim için başarı meselesidir. Biz sürekli çıtayı kendimiz yukarı çıkaran bir partiye mensubuz. Önümüzde ki dönemde de üçte iki olmasına rağmen bunu daha yukarı nasıl çıkartacağız  gayreti içerisinde olacağız. Çünkü, AK Parti’nin muhalefeti vardı ama alternatifi yok. Geçenler de ana muhalefet parti genel başkanı buralara geldiğinde İnegöl’den bahsetti. İnegöl’den bahsediyor ama şunu bilmiyor, 2001 yılında 56 milyon olan İnegöl’ün ihracatı, 2017 yılının daha 11 ayında 770 milyon dolara çıkmış. 2001’de bir yılda yapılan ihracatı İnegöl bugün bir ayda yapıyor, hatta daha fazlasını yapıyor haberi yok. 8 seçim kaybetti, ihracattan haberi yok, hesap uzmanı ama yanlış hesap uzmanı. Bağdat’tan diyor milletimiz, yanlış hesap uzmanı bizde diyoruz ki sandıktan döner. İnegöl’de hep döndü. Elinde ki dekontu okumaktan aciz, gelen ve giden paranın farkını bilmeyecek kadar meselelerden bir haber. Türkiye ‘yi bunların eline teslim edemeyiz, sandıkta bunu güçlü bir şekilde haykırmalıyız, haykırıyoruz. Tüm seçim başarılarına teşekkür ediyorum.  Kudüs için birkaç cümle söylemeden ayrılamayız, Kudüs bizim için değerdir, Kudüs te yapılan yanlışı sayın liderimiz dünyanın her platformunda en yüksek sesle dile getiriyor, itirazlarımızın altını çiziyor, bizde İnegöl’den haykırıyoruz bu kararı kabul etmiyor ve ret ediyoruz ve asla bu karar uygulamaya konulmamalıdır" dedi

 

Daha sonra kürsüye çıkan Melih Ecertaş, “ Allah razı olsun İnegöl bizim hep arkamızda oldu. Ben sözlerimi çok uzatmak istemiyorum, bizler AK Parti’nin gençlik kollarında, kadın kollarında, ana kademisinde hizmet edenleriz, biliyoruz ki dünya mazlumlarının umudu olan partisinin umudu olan insanlarız. Bu vesile ile kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum, şimdiye kadar hizmetleri için Adem başkanıma teşekkür ediyorum" dedi.

 

Son olarak açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “ Gerçekten İnegöl partimizin kurulduğu tarihten itibaren vermiş olduğu destke ile çok müstesna bir ilçemiz. Öncelikle İnegöl’e ve sizlerin şahsında İnegöl’d yaşayan tüm hemşerilerimize geçmişte partimize sağlamış oldukları katkılar nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Sevgili İnegöl’lüler, çok değerli yol arkadaşlarım bir kongre yaşıyoruz. Çoşkumu tam, heyecan üst düzeyde. 16 yıl sonra bir kongreyi bile bu coşku ve heyecanla yapıyor olmak bizim kalbimizde ki dava ruhunu çok net bir şekilde yansıtan özelliğimiz. Bu coşku ve ruhu muhafaza etme 2023-2051 ve 2071’e gelecek nesillere aktarmk için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bu dava için seçmeninden tutun, her nerede görev alırsa olun aramızdan ayrılanalra rahmet niyaz ediyorum. Bir parantei Adem Demirel başkanıma açmayı borç biliyorum. Adem Demirel sakin bir güç, vakar bir şhsiyet, çalışmaktan başka bir şeyh düşünmeyen, kafasının arkasında  plan proje olmayan bir kardeşimizdir. Huzurlarınızda Adem başkanımıza çok teşekkür ediyorum. O bizim için çok önemli. Kendisininde ifade ettiği gibi bir konuda bundan sonra ki süreçte bixlerle beraber çalışmalarını sürdüreceği bizim için çok önemli bir kazanım olacaktır"

 

"Dünya konjektürü  çok önemli bir süreçten geçiyor ve yaşamakta olduğumu hususlar yeni bir tarihin yazıldığını, bölgemizden km uzakta masa başların da hiçbir dert tasa taşımadığı için, buna rağmen çeşitli şeyler ile operasyon düzenleyerek buralara ayar vermek isteyenler var. Hemen şöyle etrafımız baktığımızda kan,gözyaşı ve savaş. Ama Türkiye’nin her türlü girişime rağmen, milletin bu tavrı edası ve düşüncesi bunlara müsaade etmedi. Türkiye’yi Suriye politikasına almak istediler. Teslim almak istediler. Türkiye’yi de balkanlaştırmak istediler.  Milletimizin ufku ve inancı hiçbir zaman için bu olayla prim vermedi, Allah’ın izniyle bundan sonrada vermeyecek. Bölgemiz adeta bir ateş çemberi, bölgemizin hassasiyetlerini taşımaya birileri kasıtlı olarak cüret gösteriyor. Bölgemizde ısrarla bir ateşin ortasında bırakmak, çekişmenin içine sevk etmek istiyor. İşte Suriye, Kuzey Irakta ve Suriye’de yaşananlar. Libya, Tunus ve gönlümüzün mahsubu ve mağruru Kudüs. Hiçbir uluslar arası metinde yer verilmediği halde bugün ne yazık ki bir devlet Kudüs’Ü başkent ilan etme cüretini gösteriyor. Müslümanların sinir uçların dokunmak suretiyle onları provoke etmekten başka bir şey değildir. Kalbimin bir yarısı Mekke, bir yarısı Medine onun üzerinde bir tül Kudüs. Sadece İslamiyet için değil gerçekten müstesna bir yer. Bakınız, bugün Kudüs peygamber efendimizin miraca yükselişini tecelli ettiği bir yerdir. Bugün Kudüs ,Hıristiyanlar içinde çok önemlidir. Böyle kutsiyet addettiğimiz bir yeri birileri masa başında alınan kararlar ile ateşin içine atmaya çalışıyor. Kudüs bizim gönlümüzün ta içinde yer alıyor, unuttukları bir şey var Kudüs Allah’ın da muhafazası altındadır. Onun için benim söylemek istediğim bir şey var, ey İslam coğrafyası, koca koca devletler, altından petrol akan ülkeler, başınıza iki elinizin başın alın artık düşünün yeter, bir olalım diri olalım. Bunu yapmak zorundayız, sayın Cumhurbaşkanımız feryat ediyor, dilinden dökünen sözler yüreğinden kopup gelenlerdir. Bugün, dün liderler ile temaslar kuruyor, bu olmaz diyor. Putin’le görüşüyor, papa ile görüşüyor, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın başkanı olarak Arap ülkelerini toplamaya karar veriyor.  Onun için bu kadrolara burada çok büyük bir görev düşüyor. Yapmış olduğunu görevi asla küçümsemeyin.  Bugün burada oturmanız asla küçümsenecek bir olay değildir. Bugün liderimiz hoyratça karar alanlara karşı, durun dünya 5’ten büyüktür diyorsa sizleri arkasında hissettiği için bunu söylüyor. Türkiye hem tarih yazıyor, hem tarihi yaşıyor. Biz sıradan bir parti değiliz, bizim partimizin 2 bin yıllık kadim değerleri olan bir davadır. Davası olan insanların, nefsani duyguları olmaz. İşte İnegöl bunu yaşatıyor ve İnegöl’de bunu görüyoruz. İnegöl’e şükran sunuyoruz. Bölgede Türkiye güçlenmek zorundadır, Türkiye masanın bir köşesinde değil, masanın üstüne yumruğunu vurmalıdır. Bunu yapmak için güçlenmek durumundadır.  Bizim liderimiz bunu yapıyor. Biz, parti olarak 2001 yılında ortaya çıkarken sıradan bir parti olarak ortay çıkmadık, milletimiz gibi düşünen ,geleceğe onun gibi bakan bir liderin etrafında kenetlenerek bu yola çıktık.  İlk iktidara geldiğimiz andan itibaren bunlar gidici dediler, bir şeyi unuttular oda milletin adamı olarak nitelendirdiğimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ben kefenimi giydim de bu yola çıktım dedi.  Biz çalıştık, didindik ve milletimiz bizim çalışmalarımızın karşılığını sandıkta gösterdi. 12 seçimdir milletin önüne gidiyoruz, yürü Tayyip Erdoğan ardında biz varız diyor. Kapalı kapılar arkasında tuzak kuranlar hep yanıldılar hep kaybettiler.  Eski geçmişte kaldı ama yeniyi kurarken geçmişten ders almazsak geleceği doğru kuramayız. 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimi gündeme geldiğinde bilgisayardan bizlere ayar vermeye çalışanları gördük. Bir şey vardı eskisinden farklı olan, şapkasını koltuğunun altına alıp kaçanlar yoktu. Bir devir değiştir. 22 Temmuz’da bu millet bu cesaretin bir sonucu olarak sandıklarda %47 oy verdi.  2019’da mührümüzü sandığa tam olarak vurursak artık olmuyor diyecekler.  2008 yılında AYM ile irtica eğilimlerin odağı olmuş dediler. Milletin hassasiyeti ve mefkuresidir. Gazete küpürleri üzerinden partiyi kapatmaya çalıştılar. Bu defa 2011 yılında tarz değiştirdiler. Uluslar arası vesayet odakları ile başarmaya çalıştılar. Kendilerine bir işbirlikçi buldular CHP Genel Başkanı’nı kirli bir kaset ile alaşağı edip bugün ki figüranlık görünümü iyi yapanı CHP’nin başına getirdiler. Uluslararası düzenin bir figüranıdır.  2013’te ağaç arkasına gerçek hükümeti devirmeye çalıştılar millet fırsat vermediler. Yapmadıkları çirkeflik kalmadı. Ama 30 Mart seçimlerinde millet kitleler halinde sokaklara çıkarak Cumhurbaşkanının etrafında kenetlendi ve onlara cevap verdi. Bitmez bunların tuzakları. Çanakkale Belediye Başkanı HDP barajı geçince pilav ayran dağıttı. 2015 yılında Temmuz ayında güneydoğu Anadolu bölgesinde kendileri için bir kurtarılmış bölgeler oluşturmak adıyla teröristlerin karşısında şehit olanlara rağmen CHP kendisi bir heyet gönderdi ve cevabı devlet katliam yapıyor oluyor oldu. Biz bunları CHP’li kardeşlerimize anlatmayacak mıyız. Son olarak 15 Temmuz gecesi tankı ile bu ülkeyi savunmuş için verilen silahları bu ülkeyi bölmeye ve işgale giriştiler. Ama bu millet fırsat vermedi. Milleti tanıdılar" dedi.

 

 

YÖNETİM

Mustafa Ersan başkanlığında yönetim şu isimlerden oluştu; Asil yönetim Ahmet Ünal, Ali Toprak , Arzu Keskin , Bilal Bayrak , Cihan Sevinç, Derya Uysal ,Erkan Taşdemir,  Fahrettin Erdoğan, Fatih Aydoğan, Harun Ergün, İsmail Biricik, Mehmet Işıklar, Mehmet Yıldırım, Mehmet Ateş, Mevlüt Durak, Mustafa Okumuş,Osman Yılmaz, Ömer Semiz , Özgen Kurşun, Recep göze, Semih Şeherli, Suna Dardağan Demir, Şeyma Topalak, Zübeyde Yakşe

 

YEDEK YÖNETİM

Serhat Alp, Veysel Kocaağa, Hasan Baştürk, Mustafa Şirin, Fatih Ayaz, Ömer Aydın, Erdin Topal, Hasan Gündoğdu, Fatih Uslu, Kani Ucsoy Cemal Aktürk , Raşit Madenci , Salih Bayrak Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
nöbetçi eczaneler
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI