Bugun...
Bizi izleyin:Bakan Müezzinoğlu: Üçüncü Boğaz Köprüsü Gibi Bir Projeyi Ne Almanyada Ne De Avrupada Son 10 Yılda Göremezsiniz

Tarih: 18-06-2017 00:00:00 + -


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Üçüncü boğaz köprüsü ne Almanya’da ne de Avrupa’da böyle bir projeyi son 10 yılda bulamaz ve göremezsiniz. Fransa, Hollanda ve İngiltere’de yok Marmararay ve Avrasya Tüp Geçidi yok, Osmangazi Köprüsü, İstanbul, İzmir otoyolu yok. Bunlar marka ve dünyanın örnek gösterdiği projeler" dedi.


Bakan Müezzinoğlu: Üçüncü Boğaz Köprüsü Gibi Bir Projeyi Ne Almanyada Ne De Avrupada Son 10 Yılda Göremezsiniz

Bakan Müezzinoğlu, yapımı devam eden Bursa Şehir Hastanesi inşaatında çalışan işçilerle şantiye alanındaki iftarda bir araya geldi. Bursa Şehir Hastanesinin 2018 sonunda anahtarının teslim edileceğini ifade eden Müezzinoğlu, "Az önce inşaatın sahibiyle görüştük. 2018 sonunda nasip olursa Bursa Şehir Hastanesini bitirip anahtarı size vereceğim dedi. Bursa Şehir Hastanesi bölgenin hastanesi olacak. 460 bin metrekare kapalı alanı, 50’ye yakın ameliyathanesi, bin 300 yatak kapasitesine sahip olacak. Türkiye çok değişik bir gelişim ve vizyon yakaladı. Sadece sağlık alanında değil birçok alanda Türkiye dünyanın gelişmiş ülkelerinin son yıllarda yapabildiği projelerin çok daha ilerisinde projeleri başardı. Bütün olağanüstü sıkıntılara rağmen önümüze çıkartılan engellere, kurulan tuzaklara, yapılan haince girişimlere rağmen Türkiye dünyanın en gelişmiş ülkelerinin bugün duyamadığınız projelerini yapabiliyor. Üçüncü boğaz köprüsü ne Almanya’da ne de Avrupa’da böyle bir projeyi son 10 yılda bulamaz ve göremezsiniz. Fransa, Hollanda ve İngiltere’de yok Marmararay ve Avrasya Tüp Geçidi yok, Osmangazi Köprüsü, İstanbul, İzmir otoyolu yok. Bunlar marka ve dünyanın örnek gösterdiği projeler. Şuanda yeni projelendirilen ve temeli atılmış yapımı devam eden ve hizmete girmiş olan şehir hastaneleriyle 45 bin yatak kapasiteli son derece yeni teknolojiyle yapılmış fiziki ve inşaat teknolojisi olarak son derece ileri tıbbi donanımla donatılmış bu modern hastaneleri Almanya, Fransa ve İngiltere’de göremeyeceksiniz ama Türkiye bunları başarıyor" şeklinde konuştu.

"Dünyada 15 saniye bir kişi iş kazasından hayatını kaybediyor"

Geçtiğimiz yıl olağanüstü durum nedeniyle işsizlik oranının birden yüzde 13’lere çıktığını belirten Müezzinoğlu, "Şubat ayında başladığımız istihdam eylem planıyla 5 aylık süreçte 1 milyon 200 bin üzerinde yeni istihdam sağladık. 1 milyondan fazlasını özel sektör sağladı. Ölümlü iş kazalarında dünyanın ciddi sıkıntısı var. Ülke olarak bizim de önemli sıkıntımız var. Dünyada her 15 saniyede 160 iş kazası meydana geliyor, 15 saniyede bir işçi iş kazaları nedeniyle hayatını kaybediyor. Her gün 6 bin kişi iş kazası ve meslek hastalığı sonucu ölmekte. Her gün yaklaşık 6 bin kişiyi iş kazaları ve iş ortamındaki meslek hastalıkları dolayısıyla kaybediyor olmamız bu anlamda önemli uyarıcı rakam. 2002 yılında biz AK Parti olarak iktidara geldiğimizde ölümlü iş kazasında 100 bin kişiye karşılık 16.6 ölüm olurdu. Alınan tedbirlerle, yapılan yasal düzenlemelerle bu rakam 100 binde 9.6’lara geriledi. Burada bir başarı var" diye konuştu.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
  15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
 • İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
  İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
 • Ümmetin Yetimleri
  Ümmetin Yetimleri
 • Eski İnegöl Resimleri
  Eski İnegöl Resimleri
 • İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
  İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ak Parti Cerrah Nokta Mitinig
  resim yok
 • YARI FİNALDEYİZ
  resim yok
 • YANGININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ
  resim yok
 • Mezitler'de son durum
  resim yok
 • İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
  İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
 • BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
  BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
VİDEO GALERİ
YUKARI