yabancı dizi izle warez script porno izle hacklink shell indir ankara travesti paykasa
Bugun...
Bizi izleyin:Dağcılık branşı sporcularından Başkan Taban’a ziyaret

Tarih: 11-08-2018 09:58:14 + -


İnegöl Belediyespor bünyesinde yer alan dağcılık branşı sporcuları, düzenledikleri farklı etkinliklere sağladığı katkı ve destekten dolayı Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret ederek teşekkür ettiler.


Dağcılık branşı sporcularından Başkan Taban’a ziyaret

İnegöl Belediyespor bünyesinde 2016 yılında resmi olarak kurulan ve kurulduğu günden bu yana ses getirecek faaliyetlere imza atan dağcılık branşı sporcuları, Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, dağcılık branşı sporcuları Başkan Taban’a kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

 

DAĞCILIK ALANINDA BİRÇOK İLDEN DAHA İYİ SEVİYEDEYİZ

Ziyaret sırasında grup adına bir açıklama yapan dağcılık antrenörü Bülent Aktaş, “İnegöl Belediye Spor Kulübü olarak 2016 yılından bu yana dağcılık faaliyetlerimiz devam ediyor. Sayın Başkanlarımız da bu konuda bizlere hep destek verdiler. Bugüne kadar yurt içinde birçok zirve tırmanışı yaptık. Bunlardan bazıları Hasandağ, Erciyes, Aladağlar, Demirkazık zirvesi… Çok kalabalık ekiplerle yaptık bu faaliyetleri. Doğu bölgeleri ziyaretimizde kardeş şehir Doğubayazıt’ı da ziyaret ettik. Burada Belediyemizin yaptığı projeleri de yerinde görme fırsatımız oldu. Aynı zamanda Ağrı dağını da gezme şansımız oldu. Bu etkinliklerde sağladığı desteklerden dolayı belediyemize ve Başkanımıza teşekkür etmek için bugün kendilerini ziyaret etmek istedik. Bu desteklerle daha yüksek zirvelere yürüyeceğimizi ümit ediyoruz. Böyle bir branşa birçok belediye uzak kalırken, il büyüklüğündeki bir ilçede bu işi birçok ilden çok daha ileride yapıyoruz. Halkın tabanına da yayarak bu faaliyetlerimizi yapıyoruz. İnşallah daha iyi çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum” dedi.

 

DOĞUMDAN ÖLÜME HİZMET

Belediye Başkanı Alper Taban ise İnegöl Belediyesi olarak pek çok alanda hizmet etmeye çalıştıklarını söyledi. Doğumdan ölüme kadar geçen zamanın her aşamasında belediyelerin artık hizmet ürettiğini ifade eden Taban; “İnsanın olduğu her alanda onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Bizler tabi şehrimizde özellikle sportif anlamda yapılabilecek olan tüm konuları Belediyespor marifetiyle hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bunlardan biri de dağcılık branşımız. Sadece dağcılık değil, pek çok alanda bu hizmetleri sağlıyoruz. Her branşımızda konunun uzmanı olan teknik hocalarımızla, öğretmenlerimizle ve içerisinde hizmet alan sporcularımızla beraber güzel işler yaptığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

 

175 LİSANSLI DAĞCI

Başkan Taban, dağcılık alanında 175 lisanslı sporcunun bulunduğunu da ifade ederek şöyle devam etti: “Aktif olarak dağcılık faaliyetinde bulunan 45 sporcumuz var. Yine dağcılık branşında özellikle genç yaştaki sporcularımızın sayısı çok ciddi. 550 çocuğumuza bu anlamda eğitimler verdik. Yine bu alanda gurur duyulacak ve aslında geldiğimiz noktayı da gösteren, çalışmaların bir neticesi olarak da değerlendirebileceğimiz bir husus; 8-12 yaş aralığında 10 sporcumuz var. Bunlardan 4’ü milli takım seçmelerine katıldı ve 2 sporcumuz milli takıma katılmaya hak kazandı. Bu da çok güzel bir gelişme. Bundan dolayı da ben ekibimizi, hocalarımızı ve sporcularımızı kutluyorum.”

 

ORTAYA KOYULAN PERFORMANS, GELİNEN NOKTAYI GÖSTERİYOR

“Dönem dönem özellikle zorluk dereceleri yüksek parkurlara sporcularımız giderek faaliyetlerde bulunuyor. Geçmişte yapılan çalışmalardan bazılarını ifade etmek gerekirse; Aksaraya’da Hasandağ’a gidilmişti, yine Kayseri’de Erciyes dağına bir tırmanış gerçekleştirildi, Niğde Aladağlar bölgesinde Demir Kazık zirvesine çıkılmıştı. Gürcistan bölgesinde Kazbek dağında tırmanışlar gerçekleştirildi. Tabi aslında sporcularımızın kendine olan güveni ve ortaya koyulan performans aslında gelinen noktayı da gösteriyor. Başta hocamız olmak üzere tüm sporcularımızı gönülden kutluyorum.”

 

TÜM İLÇE HALKIMIZI DAĞCILIK BRANŞINA DAVET EDİYORUM

“Dağcılık alanında eğitim alan çocuklarımızın antrenmanlarını izlerken bir kez daha gördüm; dağcılık sadece bir tırmanış olarak gözüküyor ama aslında dağcılık bir cesaret işidir. Kendinize güvenmeniz gerekir. Beraberinde riskler alıyorsunuz ve anlık kararlar veriyorsunuz. Bu yetilerinizi de aynı zamanda güçlendirmiş oluyorsunuz. Tırmanırken kendinizi güvende hissedeceğiniz hamleleri yapmanız lazım. Orada o kararları alıyorsunuz. Bu da sizin aslında gelişiminize, isabetli karar almanızda sizleri zorluyor. Zaten biraz da güç sporu olduğu için bedensel fizik olarak da gelişime katkı sunuyor. Daha pek çok insanın da buraya özendirilmesi noktasında faydalı olacağını düşünüyorum. Bu vesileyle tüm ilçe halkımızı Belediyespor’umuzun dağcılık branşına davet ediyorum. Sizlere de sporun gelişimi noktasında sağladığınız katkı ve örnek çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İnegölspor Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
  15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
 • İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
  İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
 • Ümmetin Yetimleri
  Ümmetin Yetimleri
 • Eski İnegöl Resimleri
  Eski İnegöl Resimleri
 • İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
  İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ak Parti Cerrah Nokta Mitinig
  resim yok
 • YARI FİNALDEYİZ
  resim yok
 • YANGININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ
  resim yok
 • Mezitler'de son durum
  resim yok
 • İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
  İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
 • BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
  BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
VİDEO GALERİ
YUKARI