Bugun...
Bizi izleyin:FUAR ALANI iÇiN ÇALIŞMALAR SüRüYOR

Tarih: 10-08-2017 16:59:54 + -


Türkiye'de mobilya üretiminde ciddi bir öneme sahip olan İnegöl’de yeni mobilya fuar alanın yapılması için siyasiler ve iş adamları çalışmalarını sürdürüyor.


FUAR ALANI iÇiN ÇALIŞMALAR SüRüYOR

 

Geçtiğimiz Pazartesi günü Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ ve MODEF yönetim kurulu üyeleri, yeni fuar alanı için destek ziyaretlerini sürdürüyorlar.

 

MODEF Fuarcılık tarafından yapılacak olan Fuar alanı İnegöl´ün en değerli sosyal ve ekonomik alanı olan 80 bin metrekare alanda kurulması planlanıyor. 93 bin metrekare inşaat alanına sahip fuar alanının iki katlı olması planlanıyor. Bu alanda her türlü fuar faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi de hedefleniyor.

 

BEBKA kanalıyla İnegöl’e kazandırılması hedeflenen yeni fuar alanı için bir dizi ziyaretler yapan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ ve MODEF yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ile Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler’i makamında ziyaret ettiler.

 

İlk olarak Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler’i makamında ziyaret eden İnegöllü heyet İnegöl’de hayata geçirecekleri devasa projeden bahsettiler.

 

Ziyarette konuşan PROJE HAKKINDA BİLGİ İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ ise proje hakkında bilgi verdi. Uğurdar, “İnegöl´e gelmeden sol tarafta İnegöl´ün en değerli sosyal ve ekonomik alanında 80 bin metrekare alan üzerinde kuracağımız fuar alanı 93 bin metrekare inşaat sahasına sahip olacak. Projemizi çok ciddi bir şekilde etüt ederek hazırladık. Her türlü sektörde fuar organize edilebilecek bir bina ortaya çıkartıyoruz. Donatı alanları, konferans salonlarıyla sosyal bir yaşam alanına dönüşecek. Diğer sektörlere de hitap edecek şekilde düşünüldü, hazırlandı. Bursa´daki tekstilcilerimiz, mobilya yan sanayicilerimiz, tarım, kitap fuarlarına da ev sahipliği yapabilecek bir projedir” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ise, “İnegöl, ismiyle müsemma hale gelmiş mobilya sektöründe sadece Türkiye´de değil, dünyada bir marka olma yolunda çalışmalar yapılıyor. Bundan 30 yıl önce başlamış ve bazen imkansızlıklardan dolayı yılda 2 kez mobilya fuarının, alanının kifayet arz etmediğini biz müşahede ettik. Fuarcılık şirketi ve yönetim kurulu üyeleri bir proje hazırladılar. Bizde bu projeyi destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler’ de, Eskişehir’e fuar alanı ve kongre merkezi yaptıklarını hatırlatarak, “Bu tür yatırımlar zordur. Zordur ama İnegöl gibi kolektif ruhu taşıyan ilçeler bu projelerin üstesinden gelir. Önemli olan birlikte hareket edebilmek. Sizler bunu başarıyorsunuz. Gerek şahsi ticaretim, gerekse Ticaret Odası Başkanlığım dolayısıyla İnegöl’e sık sık geliyorum. İnegöl’ün gelişimini yıllardır takip ettim. Biz desteğimizi vermeye hazırız. Allah yardımcınız olsun” dedi.

 

Ziyaretin ardından İnegöllü heyet  Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.

 

Ziyarette konuşan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, “Aynı bölgenin şehirleriyiz. Bölgelere değer katacak her türlü projeye destek verdik. Vermeye devam ederiz. Bu proje bizim bölgemize değer katacak. Bu projeye de desteğimizi vereceğiz inşallah. Bursa ve İnegöl ile bölgemiz açısından bu eser önemli” şeklinde konuştu.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
  15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
 • İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
  İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
 • Ümmetin Yetimleri
  Ümmetin Yetimleri
 • Eski İnegöl Resimleri
  Eski İnegöl Resimleri
 • İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
  İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ak Parti Cerrah Nokta Mitinig
  resim yok
 • YARI FİNALDEYİZ
  resim yok
 • YANGININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ
  resim yok
 • Mezitler'de son durum
  resim yok
 • İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
  İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
 • BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
  BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
VİDEO GALERİ
YUKARI