Bugun...
Bizi izleyin:GöNüL COĞRAFYAMIZI UNUTMAYALIM

Tarih: 10-08-2017 17:04:33 + -


İHH İnegöl Başkanı İlhan Tatlı, geçtiğimiz gün basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Tatlı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi gönül coğrafyamızdaki mazlumlara kurban eti götürmek için İnegöllülerden destek beklediğini ifade etti.


GöNüL COĞRAFYAMIZI UNUTMAYALIM

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tatlı, "Arınmanın, teslim olmanın mutluluğu sarmışsa bizleri, kurban et nefsini İsmail misali diyerek, mazlum nere olursa olsun, kapısını çalmak için çıkıyoruz yola. Birlikte eriyeceğiz yolların en güzeli olan kardeşlik miracına. Yeryüzündeki ümmet coğrafyasındaki kardeşlerimizin tebessüm eden yüzlerine ortak olabilmek için bayramı bayram gibi yaşamaktan ziyade, bayramı bayram gibi yaşatmak için ümmetle kucaklaşmak, dertleşmek ve yardımlaşmak için Rahmet kapısını bir adım daha aralamak için yapılan iyiliklere ortak olabilmek için mazlum ve mağdurların yaralarına merhem olabilmek için dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmak için her yıl olduğu gibi bu Kurban'da yola çıkıyoruz. Tıpkı 25 yıldır yollarda olduğumuz gibi"

 

PAYLAŞMAK KARDEŞLİKTİR

"Kurban mali bir ibadettir. Paylaşmak ise kardeşliğin ta kendisidir. İHH kurban çalışması yaparken öncelikle yapılanın bir ibadet olduğunu çok iyi biliyor. Ve en temel maksadın Allah’ın rızasına ermek olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. İHH bu bilinçle gerçekleştirdiği çalışmalarda, özellikle dikkat ettiği hususlar ise şunlardır: hayırseverlerin kurban ibadetlerini yerine getirmelerinde aracı olma. Bayramı milyonlarca kardeşimizle onlarca ülke ve bölgede beraber eda ederek bir ümmet buluşması gerçekleştirme. İslam coğrafyasının farklı noktalarındaki insanlar için bir moral, motivasyon ve yaşama sevinci olabilme. Kurban çalışmasıyla misyonerlerin çalışmalarına karşı bir panzehir etkisi oluşturabilme. Bölgelerdeki gelişmeleri, kardeş coğrafyalarda yaşananları yerinde gözlemleyebilme, gelişmeleri takip edebilmek. Bölgelerdeki ihtiyaçları yerinde gözlemleyerek sorunların çözümü için gerekli olan projeleri oluşturarak, hayırsever Müslümanların bilgisine sunabilme. İhtiyaç sahibi insanlara kurban eti sunma.  İHH olarak milyonlarca mazlum, mağdur ve mülteciye ulaşmamızda bize yardımcı olduğunuz için İnegöl halkına teşekkür ederiz"

 

15 MİLYON İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞTI

"Yalnızca 2016 yılında 15 milyon ihtiyaç sahibine ulaşan İHH, bağışladığınız kurbanları 25 yıldır dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ağırlıklı olarak kriz ve savaş bölgelerinde yapılan çalışmalarda, kurban kesimiyle yetinilmeyerek ihtiyaca göre cami, su kuyusu, eğitim merkezi ve yetimhane gibi kalıcı eserler de inşa ediliyor. Bugüne kadar 135 ülkede 6.089 su kuyusu, 32 yetimhane; bunlardan bir tanede İnegöl halkının yaptırdığı İnegöl yetimhanesidir. 2. Yetimhanemizde yolda İnşaatı devam ediyor. Fonu tamamlayabilirsek bu yılsonu açılışını hedefliyoruz. Onlarca cami, mescit, sağlık ocağı, hastane, okul ve kültür merkezi inşa eden İHH, bunların bir kısmını kurban bağışlarınız sayesinde yapılan ziyaretlerde hizmete açtı"

 

İNEGÖL'DEN İKİ KİŞİ YOLA ÇIKACAK

"2016 Kurban yolculuğumuzda 5 kıtada, 471.000 km kat ederek 89 ülkede 324 şehre ulaştık. Destek ve bağışlarınızla kesilen kurbanlar; 43.155 hisseye ve 345.240 paya ayrıldı. Bu paylardan 1.726.200 ihtiyaç sahibi faydalandı. Bayram ziyaretleri vesilesiyle, 34.179 yetim çocuğa bayramlık elbise hediye edildi. İnegöl olarak da 133 yetim çocuğumuza bayramlık kıyafet alarak yetimlerimizin yüzünü güldürdük. Bu seneki kurban organizasyonumuzda  İnegöl'den 2 tane kardeşimiz  yapılan çalışmalarda yer almak ve şehadette bulunmak üzere yer alacaklar. Bir kardeşimiz Pakistan, bir kardeşimiz ise Nepal'e seyahat edecek. Geçen sene İnegöl'de baktığımız 100 civarında yetime ve ailesine, kurban geç ulaşır ya da ulaşmaz diyerek adak akika ve şükür kurbanları toplayarak, arife günü tüm ailelerimize ulaştırdık ki, bayram sabahı ocaklarına et pişsin ki gözleri kalmasın. Bu duygu ve düşüncelerle, bu iyilik kervanında 106 ülke ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere 2. Kurbanınıza talibiz. Bir kurban bedeli 620 TL'dir. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür eder saygılar sunarım" dedi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
  15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
 • İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
  İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
 • Ümmetin Yetimleri
  Ümmetin Yetimleri
 • Eski İnegöl Resimleri
  Eski İnegöl Resimleri
 • İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
  İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ak Parti Cerrah Nokta Mitinig
  resim yok
 • YARI FİNALDEYİZ
  resim yok
 • YANGININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ
  resim yok
 • Mezitler'de son durum
  resim yok
 • İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
  İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
 • BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
  BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
VİDEO GALERİ
YUKARI