yabancı dizi izle warez script porno izle hacklink shell indir ankara travesti paykasa
Bugun...
Bizi izleyin:iNEGöL’DE iSTiHDAM FUARI AÇILACAK

Tarih: 14-11-2017 10:35:42 + -


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017 yılını 'İstihdam Seferberliği Yılı' olarak ilan etmesiyle İnegöl Türkiye’deki ilçeler arasında bir ilke imza attı. İnegöl Kaymakamlığı, İnegöl Belediyesi, İŞKUR İnegöl Şubesi ve İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde 'İstihdam Fuarı' düzenlenecek. İşsizliğin neredeyse sıfır olduğu İnegöl’de yapılacak İstihdam Seferberliği Buluşması, 24-25 Kasım tarihlerinde Kültür Park içi Belediyespor salonunda gerçekleştirilecek.


iNEGöL’DE iSTiHDAM FUARI AÇILACAK

Fuara gelen işe ihtiyacı olan vatandaşlar, farklı sektörde faaliyet gösteren 34 firmanın standında bilgilendirilecekler. İşsiz olan vatandaşlar kendine uygun işi, birkaç adımda bulabilecek.

 

Belediye encümen salonunda düzenlenen protokol imza töreninde konuşan İş-Kur İnegöl Şube Müdürü Ahmet Baştürk, “Kamu istihdam kuruluşu olan Çalışma ve İş Kurumu, kısaca İş-kur, İnegöl’de de işçi ve işvereni bir araya getirme çalışmalarını tüm hızıyla yürütmektedir. Bununla alakalı olarak 2017 yılı Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından istihdam seferberliği yılı olarak ilan edildi. Bu çerçevede biz şu anki rakamlarımız itibariyle oldukça başarılı sonuçlar verdi bizim çalışmalarımız. İşverenlerimizin destekleri son derece yüksek oldu ve bugün itibariyle de yüzde 65 oranında geçen yılın oranlarını geliştirmiş durumdayız. Dolayısıyla bu yakın zamanda planladığımız 24-25 Kasım tarihlerinde yapılacak olan İnegöl İstihdam Seferberliği Buluşması bu hedefin daha da yükselmesine vesile olacaktır. Bu çalışmanın ortaya konması ki bu ilçe düzeyinde yapılan Türkiye’deki ilk istihdam fuar. Dolayısıyla bu çalışmaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. 24-25 Kasım tarihlerinde iş arayan ile işvereni buluşturma çalışmamız sanırım güzel sonuçlar ortaya çıkaracak. İstihdam seferberliği yılının da oldukça verimli geçmesini sağlayacak.” Dedi.

 

İŞÇİ İÇİN FEVKALADE BİR BULUŞMA OLACAK

İTSO Başkanı Metin Anıl ise, “Müdürümüz bu organizasyonun Türkiye’de ilk kez bir ilçede yapıldığını söyledi. İşçi ve işveren buluşması… Niçin İnegöl? İnegöl Türkiye’nin, Marmara bölgesinin çok önemli bir sanayi şehri. 3 tane Organize Sanayi Bölgesi olan ve bir tane de kurulması planlanan ıslah yolunda bir organize sanayi bölgesi olan, çok dinamik bir ticari aktiviteye sahip bir yerleşim yeri. Tabi Türkiye genelindeki işsizliğe baktığımız zaman İnegöl’deki işsizlik oranı Türkiye’nin çok altında. Ama tabi hızlı yatırım yapan, hızlı sanayileşen ve hızlı büyüyen bu yerleşim yerinde her zaman kalifiye elemana ihtiyaç duyuluyor. Türkiye’nin değişik bölgelerinden göç alarak bu istihdam açığını kapatmaya çalışıyoruz. Bu 24-25 Kasım tarihinde yapacağımız işçi işveren buluşmasında sanayici, yatırımcı ve üreticinin aradığı istihdamın da sağlanacağı bir organizasyon olacak. Tabi sadece İnegöl değil, Domaniç’i Pazaryeri’ni, Yenişehir’i, yani İnegöl’ün çevresindeki diğer yerleşim yerlerini de bu işin içine almalıyız diye düşünüyorum. Ben işçi-işveren buluşması olarak nitelendirdiğim bu organizasyonun iyi neticeler vereceğini şimdiden görüyorum. Bu hem işçi arayan yatırımcı işadamı için hem de iş bulmada zorlanan işçi için fevkalade bir buluşma olacak.” dedi.

 

24-25 KASIM TARİHLERİNDE

Belediye Başkanı Alper Taban’da, “Bugün İnegöl’de istihdam seferberliği buluşması ve bunun protokol altına alınması ile ilgili bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2017 yılını istihdam seferberliği yılı olarak ilan etmesi ve buna da katkı sağlama adına ilçemizde böyle bir çalışmayı yapmayı arzuladık. Tabi İnegöl’ümüzün işsizlik konusunda pek çok şehirden mahir durumda olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. İnegöl’ümüz ekonomisiyle, gelişmişlik düzeyiyle, nüfusuyla zaten iller sıralamasında pek çok ilden ileri durumdadır. Ama tabi ki bizim mevcut durumu korumaktan ziyade daha ileriye götürmek ve daha nitelikli çalışan, daha nitelikli işveren ortamını oluşturmak adına böyle bir çalışmanın da uygun olduğunu düşündük. İstihdam seferberliği buluşmasını 24-25 Kasım tarihlerinde gerçekleştiriyoruz. Kültür Park içerisindeki Belediye Spor Salonunda bu etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren 34 firmamız burada yer alacak. Yine İTSO ve İŞKUR’da burada stantlarını açıp yerlerini almış olacaklar. Tabi burada İnegöl’deki gerçekten köklü firmalarımız yerlerini alacaklar. Güzel bir ilk olacağını ümit ediyorum. İnegöl’ümüz için hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

İLÇELER ARASINDA TEK

Kaymakam Ali Akça ise, “Bu protokol imza töreni, aynı zamanda yeni Belediye Başkanımızla yapmış olduğumuz ilk resmi organizasyon. Bu vesileyle bu imza töreni münasebetiyle de değerli Belediye Başkanımıza yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Hem kendisine hem ilçemize hem de ülkemize bu görevin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Dedi. Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Memleket İsterim’ isimli şiirini seslendirerek konuşmasına başlayan Kaymakam Akça, “Rahmetli Cahit Sıtkı Tarancı’nın bu dizelerinde yer alan olursa şikayet ölümden olsun dizeleri, normal hayatta hepimizin uğrayacağı o kapıyla ilgili. Bir başka dizede ise kış günü herkesin evi barkı olsun diyor. Kış aylarına girdik. Herkesin evinin bacasının tütmesi, başka bacaların tütmesine bağlı. Eğer fabrikalar çalışır, fabrikaların bacası tüterse insanların evinin bacası da tüter. Bunlar önemli şeyler. İnegöl bu anlamda baktığımızda gerek kurumsal olarak gerek sivil toplum kuruluşları olarak gerek sivil vatandaşlar olarak güzel birliktelikler sağlıyor. Bu birliktelik hem ilçemize hem ülkemize bir refah artışı olarak dönüyor. Durum buyken, biz mevcut durumu daha da ileriye taşıyabilmek için neler yapabiliriz, attığımız bu imzalarla biz bunu arzuladık. İşveren ile iş arayanları bir araya getirmek için zaten İnegöl fuar anlamında rüştünü ispat etmiş bir ilçe. Gerek mobilya fuarıyla gerek tarım fuarıyla güzel işler yapıyor. İnşallah bu istihdam fuarıyla da daha önceki oluşturduğu refaha bir ilave daha yapacaktır. Türkiye’de ilçelerde yapılan ilk istihdam fuarı olduğu söylendi. Zaten İnegöl ilklerle övünme noktasında da gerekli verilere sahip. Organize sanayi bölgemiz de Türkiye’nin ilk ilçe organize sanayi bölgesi. Bu fuar vesilesiyle iş arayanlarla işçi arayanları biz buluşturacağız. İnşallah mutlu olan insan sayısını da arttıracağız. Ülkemize, ilimize, ilçemize bir değer katmayı düşünüyoruz. Bu konuda elini taşın altına koyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

 

Konuşmaların ardından taraflar tarafından protokol imzalandı.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
  15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
 • İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
  İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
 • Ümmetin Yetimleri
  Ümmetin Yetimleri
 • Eski İnegöl Resimleri
  Eski İnegöl Resimleri
 • İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
  İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ak Parti Cerrah Nokta Mitinig
  resim yok
 • YARI FİNALDEYİZ
  resim yok
 • YANGININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ
  resim yok
 • Mezitler'de son durum
  resim yok
 • İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
  İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
 • BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
  BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
VİDEO GALERİ
YUKARI