Bugun...
Bizi izleyin:İTSO HEYETİ’NDEN TOMRUK FİYATLARINDA İNDİRİM TALEBİ

Tarih: 12-10-2017 12:00:00 + -


İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Orman Ürünleri Meslek Grubu üyeleri, (5. Meslek Komitesi) Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’i ziyaret ederek, sektörün sorunlarını anlattılar. Ziyarette İnegöl’de ki mobilya ve orman ürünleri sektörünün kurumdan beklentileri ve yaşadıkları sorunlar konuşuldu.


İTSO HEYETİ’NDEN TOMRUK FİYATLARINDA İNDİRİM TALEBİ

İTSO Meclis Üyesi Levent Ordu, sektör temsilcileri Ömer Fergane, Fatih Bayrak ve AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel’den oluşan heyet, önceki gün Ankara’ya giderek Ağustos ayı sonunda Orman Genel Müdürlüğü’ne atanan Bekir Karacabey’e hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Ziyarette konuşan İTSO Meclis Üyesi Levent Ordu, Genel Müdür Karacabey’in geçmişte İnegöl Orman İşletme Müdürü olarak görev yaptığını belirterek, “Sayın Genel Müdürümüz İnegöl’de mobilya ve orman ürünleri sektörünün ne kadar önemli olduğunu ve yaşadığımız sorunları yakından biliyor. Bu açıdan baktığımızda, Sayın Bekir Karacabey’in Orman Genel Müdürü olarak atanmış olmasını sektörümüz açısından büyük bir kazanç olarak görüyoruz” dedi.

 

HAM MADDE FİYATLARI ÇOK ARTTILevent Ordu, Orman Genel Müdürlüğü tarafından açılan ihaleler ile satışa sunulan tomruk ve dikili ağaç fiyatlarında son 1 yılda aşırı artış meydana geldiğini de belirterek, şöyle konuştu: “Diğer yandan da en çok ithalat yaptığımız Ukrayna bir süredir başka ülkelere tomruk ihracatını durdurdu. Ukrayna’da, sadece işlenmiş ürünlerin ihracatına izin veriliyor. Buna ek olarak, döviz fiyatlarının da artması üzerine ithalat kanalımızda tıkandı. Bugün için tomruğun metreküpü 450 TL’yi aştı. Oysa geçen yıl fiyatlar 250 TL civarındaydı. Hammadde fiyatlarındaki aşırı artışın önlenmesi için Orman Genel Müdürlüğü’nün satış politikasını değiştirmesini bekliyoruz. Özellikle dikili satışların disiplin altına alınmasını istiyoruz. Personel yetersizliğinden kaynaklanan sorunların çözümü için personel atanmasını talep ediyoruz. En önemli ham maddemizin fiyatının yüzde 100’e yakın artması, özellikle ihracatımıza olumsuz yansıyor. Orman Genel Müdürlüğü’nün iç piyasaya mal arzını arttırmasını ve ihalelerdeki muhammen bedelleri aşağıya çekmesini bekliyoruz.”

 

SORUNLARA ÇÖZÜM BULACAĞIZ

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’de yapılan ziyaretten dolayı memnun olduğunu söyledi. İnegöl’de sektörün gücünü ve yaşadıkları sorunları iyi bildiğini vurgulayan Karacabey, “Taleplerinizi değerlendireceğiz. Piyasaya mal arazını arttırmak, böylece arz talep dengesini kurmak için elimizden geleni yapacağız. Elbette diğer yandan da, ülkemizdeki ormanlık alanların arttırılması çalışmalarımız var. Tüm birimlerimiz ile görüşüyoruz. Sektör temsilcilerimizin taleplerini de bu toplantılarda değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
  15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
 • İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
  İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
 • Ümmetin Yetimleri
  Ümmetin Yetimleri
 • Eski İnegöl Resimleri
  Eski İnegöl Resimleri
 • İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
  İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ak Parti Cerrah Nokta Mitinig
  resim yok
 • YARI FİNALDEYİZ
  resim yok
 • YANGININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ
  resim yok
 • Mezitler'de son durum
  resim yok
 • İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
  İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
 • BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
  BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
VİDEO GALERİ
YUKARI