Bugun...MÜSİAD’lı mobilyacılar yeni pazarlar arıyor

2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, İnegöl MÜSİAD Şubesi tarafından yürütülen 22.UR-GE.09 kodlu ‘MÜSİAD İnegöl Mobilya Kümesi Projesi’ UR-GE Projesi çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Kümelenme üyeleri ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

facebook-paylas
Tarih: 10-08-2022 12:38

MÜSİAD’lı mobilyacılar yeni pazarlar arıyor

MÜSİAD İnegöl Şubesi Mobilya ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu koordinasyonunca başlatılan ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanan MÜSİAD İnegöl Şubesi Mobilya Kümesi UR-GE Projesi kapsamında, tüm katılımcı kümelenme firmalar ikinci toplantı gerçekleştirildi.

 

Gerçekleşen toplantıda kümelenmenin ve kümelenme içerisindeki firmaların ihtiyaç analizi sonuç raporu hakkında firmalara bir sunum gerçekleştirildi. İhtiyaç analizi raporu hazırlıklarını yürüten İş Geliştirme Danışmanı Zarife Bozkurt tarafından detaylı sunum gerçekleştirildi.

 

İhtiyaç analizi çalışması kapsamında kümelenme içerisindeki firmalar öncelikle ihtiyaç duydukları alanlar ve alanlara bağlı konularda eğitim almaları gerektiği, eğitimlerin akabinde danışmanlık alınması gerektiği ortaya çıktı. Ayrıca toplantıda projenin asıl amacı olan hedef pazar ülke belirlime konusunda da istişarelerde bulunuldu. İş Geliştirme Danışmanı Zarife Bozkurt tarafından tek tek firmalar ile görüşmeler yapıldı. Firmalardan alınan bilgiler ile 13 ülke hedef pazar olarak seçildi.

 

Toplantı sonrası konu ile ilgili açıklama yapan MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkan Yardımcısı Metin Tahirler, “Şube olarak özellikle mobilya sektöründe faaliyet gösteren üye firmalarımızın uluslararası pazarlarda rekabet güçlerinin artırılması ve sürdürülebilir ihracat hedeflerine ulaşması hedeflenmektedir. Bu noktada özellikle bireysel anlamda hareket etmekte zorluklar yaşanacak ve hedef pazar olarak belirlenen ülkelere gidilmesinde ortaya çıkacak zorlukları kümelenme yaparak ve devletimizin vereceği destekler ile aşıp üyelerimize yeni müşteriler, yeni pazarlar bulma adına UR-GE projemizi gerçekleştiriyoruz. Proje sonunda kümelenme içerindeki üyelerimizin yeni ve verimli bağlantılar yapmış olmalarını arzuluyoruz. Tüm çalışmalarımız bu yönde sürdürüyoruz” dedi.

 

Tahirler, “Ayrıca bu noktada bizlere deste olan ilgili ihracatçı birliklerine ve Türkiye Cumhuriyet Ticaret Bakanlığına ve bakanlık çalışanlarına teşekkür ederiz” ifadelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı.

 

HABER: SERHAT ÇİÇEKEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
nöbetçi eczaneler
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI YUKARI