Bugun...
Bizi izleyin:SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

Tarih: 17-06-2017 19:19:17 + -


İnegöl Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Nilay Parlar Ateş, Ankara, Şırnak ve Yalova’da meydana gelen hayvan katliamlarına tepkisiz kalmayacaklarını ve su duyurusunda bulunacaklarını belirtti.


SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

Hayvan katliamlarıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulanacaklarını ifade eden İDOHA) Başkanı Nilay Parlar Ateş, “İlk önce Ankara’da 12 köpek ve 1 kedi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından katledildi. Ardından Şırnak’ın İdil ilçesinde bir şahıs, 6 yavru köpeğin kulağını keserken, vahşet anlarını da sosyal medya hesabından canlı olarak yayınladı. Şimdi de Yalova Belediye Bakımevi Sorumlu Veteriner İşleri Müdürünün emri ile boyunlarına demir çubuk ile bastırılarak iğne ile diğer köpeklerin gözü önünde öldürülen hayvanlar, bu cinayetlere artık alet olmak istemediği için işten çıkartılan görevli tarafından çekilen videolar ile topluma duyuruldu. Belediye Başkanı ise, bu kadar açık ayan beyan delilli olan bu katliam için, tedbir almak ve tabii ki bu veterineri kovmak yerine, ‘Başka yerde zehirlenmiş hayvanlar barınağa getirilmişti’ diye yalan beyan ile toplumu ve basını kandırmak istiyor” dedi.

 

Havyana işkence etmenin de büyük günah olduğunu ifade eden Başkan Ateş, “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunun 14. Maddesinde yasaklar belirtilmiştir. Buna göre; ‘Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek’ yasaktır. Yaşanan bu elim olaylar, kamu vicdanını derinden yaralamış, biz hayvan dostlarını oldukça üzmüştür. Ayrıca, sevginin aşılanması gerekirken, özellikle çocuklara vahşetin gösterilmesi de bizleri derinden yaralamıştır. Görüntülerde yer alan ve hayvanlar eziyet eden kişilerin yüzleri açıkça görülmektedir. Bu bakımdan gerekli tahkikatın yapılarak ihmali bulunan, birebir hayvana zarar verenlerin araştırılıp tespit edilmesi, haklarında gereken cezai soruşturmanın yapılması için Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Hiçbir hayvana eziyet ve işkence etmek caiz değildir. Havyana işkence etmek de büyük günahtır. Maksatsız olarak hayvanı öldürmek caiz değildir. Merhamet etki merhamet olunasın” ifadelerini kullandı.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
  15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
 • İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
  İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
 • Ümmetin Yetimleri
  Ümmetin Yetimleri
 • Eski İnegöl Resimleri
  Eski İnegöl Resimleri
 • İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
  İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ak Parti Cerrah Nokta Mitinig
  resim yok
 • YARI FİNALDEYİZ
  resim yok
 • YANGININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ
  resim yok
 • Mezitler'de son durum
  resim yok
 • İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
  İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
 • BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
  BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
VİDEO GALERİ
YUKARI