Bugun...
facebook-paylas
AK Gençlikte Yeni Dönem
Tarih: 15-01-2018 12:36:00 Güncelleme: 15-01-2018 12:36:00


21 Ocak tarihinde yapılması planlanan AK Parti İnegöl İlçe Gençlik Kolları kongresinde Selim Emre Aydın'ın aday olacağı geçtiğimiz günlerde netlik kazandı .

 

Öncelikle Selim Emre Aydın'ı  tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar  diliyorum. AK Parti Genel Merkez Gençlik Kollarının aldığı bu kararın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Selim Emre Aydın samimiyetiyle , çevresiyle kurduğu örnek ilişkilerle tanınan ve AK Parti teşkilatları tarafından takdir edilen bir isim. Bu açıdan verilmiş olan kararı isabetli buluyorum.

 

Türkiye’nin önünde ilerleyen süreçte iki kritik seçim var. Selim Emre Aydın'a da, partisi için bu süreçte ciddi görevler düşüyor. AK Parti’nin temel direklerinden biri olduğunu bildiğimiz,  gençlik kolları teşkilatları, bu seçim süreçlerinde ciddi rol oynuyor.

 

Gerek İnegöl’de ki üniversitemizin her geçen gün öğrenci sayısının artması, gerek şu an liselerde öğrenim gören birçok kardeşimizin 2019’da oy hakkına sahip olması, tüm siyasi partilerde olduğu gibi, AK Parti'de de  Gençlik Kollarına düşen sorumluluğu bir hayli artırıyor .

 

AK Parti'de eski gençlik kolları başkanı Semih Şeherli'nin görev yaptığı dönem içerisinde,  7 Haziran , 1 Kasım ve 16 Nisan referandumu olmak üzere üç kritik seçim atlatıldı . 15 Temmuz hain darbe girişimi de bu süreçte gerçekleşti.

 

 2015 Şubat ayında göreve gelen Semih Şeherli yönetimi, 3 aylık  çalışma yapılmasına rağmen, çalışmalarının meyvelerini  7 Haziran ayında alamadı.  Ancak , Şeherli ve yönetimi , 'Her şerde bir hayır vardır'  düsturuyla hareket ederek canla başla 1 Kasım seçimlerine yoğunlaşıp lise teşkilatları , üniversite teşkilatları , mahalle ve ilçe yönetiminde revizyona başvurdu ve çalışmalarını yürüttü. Kısaca tam manasıyla ekip oldu .

 

Bu çalışmaların sonucunda 1 Kasım seçiminde ve 16 Nisan referandumunda rekor yüzdeyle başarı sağlandı. Bu başarılar gerçekleşirken Selim Emre Aydın teşkilatta aktif ve önemli göreve sahipti .  Yaşanan bu sürecin içerisinde ipi göğüsleyen isimlerin başında gelen Selim Emre Aydın,  gerek tecrübeleri, gerek teşkilat bilincine sahip olması açısından bu göreve layık bir isim olarak konuşuluyordu. Ayrıca Semih Şeherli gibi bu zor süreçte başarıyla görevini yerine getirmiş olan bir ismin yanında yer almanın vermiş olduğu tecrübe de yadsınamaz . Bu nedenle, kendisini yakinen tanıdığım  Selim Emre Aydın'ın  bu kutlu görevi başarıyla icra edeceğini düşünüyorum.

 

Selim Emre Aydın geçmişte AK Parti Üniversite Birim Başkanlığı ve Seçim İşleri Başkanlığı yapmış olması, geçmişte yaptığı AK Parti Üniversite Birim Başkanlığı görevinde, şu anki il gençlik kolları başkanı Tarık Köse ile birlikte  çalışmış olması özellikle uyum açısından İnegöl’ümüze büyük bir katkı sağlayacaktır .

 

Önümüzde ki kritik seçim sürecinde Selim Emre Aydın ve kurulacak yeni yönetimine başarılar diliyorum . Bu yönetimin görevini layıkıyla yerine getireceğine inancım tamdır .  MTTB ve TÜGVA gibi İnegöl’de yeni kurulan iki yeni  yapılanmayla da iş birliği içerisinde olunması İnegöl'de yaşayan gençlerin  gerek akademik, gerek sosyal anlamda kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayacaktır .

 

Yazıma son vermeden önce MTTB ve TÜGVA gibi iki değerli kuruluşun İnegöl’de boy gösterecek olmasını  İnegöl gençliği için büyük fırsat olarak görüyorum .İnegöl gençliği Türkiye’nin içinde bulunduğu zor süreçte üzerinde milli sorumluluğu hissetmeli ve bu büyük olanaklardan faydalanmalıdır .

 

Unutulmasın ki gençlik gelecektir !

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI