Bugun...
Bizi izleyin:YENiCEKöY SAKiNLERi SOKAK iFTARINDA BULUŞTU

Tarih: 17-06-2017 19:23:22 + -


İnegöl Belediyesi, sokak iftarı organizasyonları kapsamında Yeniceköy Mahallesi sakinlerini mahalle meydanında kurulan iftar sofralarında bir araya getirdi.


YENiCEKöY SAKiNLERi SOKAK iFTARINDA BULUŞTU

 

İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesinde mahalle sakinlerini aynı sofrada buluşturan sokak iftarı gerçekleştirdi. Mahalle meydanında Belediye Ek Hizmet Binası önünde kurulan iftar sofralarında yüzlerce mahalle sakini bir araya geldi.

 

İFTAR PROGRAMI İLAHİLERLE BAŞLADI

İftar öncesi ilahi sanatçısı Sezer Akbaba mahalle sakinlerinin gönlünü okşayan ilahileriyle programa renk kattı. Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı sokak iftarında Başkan Aktaş, tüm masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla görüştü.

 

İNEGÖL RAMAZANI ÇOK GÜZEL YAŞIYOR

Yemeğin ardından mahalle sakinlerine yönelik bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl’de ramazanın çok güzel yaşandığını ifade ederek “Ramazan ayı Kuran ayı biliyorsunuz. Biz de istedik ki bu ayı Kuranlarla süsleyelim. İftarlar, sahurlar, farklı farklı etkinlikler tamam ama özellikle bu ayı kuranla süsleyelim istedik. İnegöl olarak hamdolsun ramazanı çok güzel yaşıyoruz. Bu şehirde ramazan gerçekten her halükarda hissediliyor. İliklerine kadar bu şehir ramazanı yaşıyor. Bunu temin eden, tedarik eden, bu noktada saygı gösterip bu usule uyan her kim varsa Allah razı olsun” dedi.

 

BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Konuşmasında birlik beraberlik mesajları da veren Aktaş, “Burada farklı coğrafyadan gelmiş insanlar var. Yenice’de öyle, İnegöl’de öyle, Bursa’da öyle, Türkiye’de öyle… Kafkaslar, Balkanlar, Anadolu’nun değişik şehirlerinden göçüp gelmiş insanlar var. Hepimizin bağımsızlığı, özgürlüğü, şu minarelerden ezanlarımızın dinmemesi ve gönderden bayrakların inmemesi için verilen mücadelenin tamamı budur. İçeriden ve dışarıdan yaşanan sıkıntıları, yapılmak istenenleri görüyorsunuz. O yüzden birlik ve beraberliğimize halel getiren konulardan ısrarla uzak durmak lazım” şeklinde konuştu.

 

ESKİ BAŞKANLARA TEŞEKKÜR

Son olarak 2014 yılından önce belde statüsünde bulunan Yeniceköy’de daha önce hizmet eden isimlere teşekkür eden Aktaş, “Yeniceköy İnegöl’ün en eski yerleşim yerlerinden biri. Burada bugün ve geçmişte gerek muhtar olarak gerek Belediye Başkanı olarak kim ne hizmet etmişse, kim taş üstüne taş koyduysa Allah ebediyen razı olsun. Ben katıldığınız için sizlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İnegöl Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
  15 TEMMUZ ÇALIŞMALAR
 • İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
  İnegöl'de DARBE NÖBETİ'nden Kareler
 • Ümmetin Yetimleri
  Ümmetin Yetimleri
 • Eski İnegöl Resimleri
  Eski İnegöl Resimleri
 • İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
  İNEGÖLSPOR ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ak Parti Cerrah Nokta Mitinig
  resim yok
 • YARI FİNALDEYİZ
  resim yok
 • YANGININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ
  resim yok
 • Mezitler'de son durum
  resim yok
 • İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
  İNEGÖLLÜ ESKİ FETÖCÜ’DEN ŞOK AÇIKLAMALAR İŞTE FETHULLAH GÜLEN’İN GERÇEK YÜZÜ KAN DONDURAN GERÇEKLER
 • BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
  BU VİDEO İNEGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA HAZIRLANMIŞTIR...
VİDEO GALERİ
YUKARI