Çocuklar, 1 Ton 365 Kilogram Atık Pil Toplayarak Çevreye Sahip Çıktı

Nilüfer Belediyesi’nin çocuklara çevre bilincini aşılamak amacıyla 3 yıldır düzenlediği ’Atık Pil Toplama Yarışması’nda bu yıl okullarda 1 ton 365 kilogram atık pil toplandı. En fazla atık pil toplayan okul ve öğrenciler ödüllendirildi.

Çocuklar, 1 Ton 365 Kilogram Atık Pil Toplayarak Çevreye Sahip Çıktı
Yayınlama: 07.06.2017
1.257
A+
A-

Çevrenin korunması için çok sayıda projeyi sürdüren Nilüfer Belediyesi, son üç yıldır düzenlediği ’Atık Pil Toplama Yarışması’ ile de öğrencilere çevre bilinci aşılıyor. 2016-2017 eğitim dönemi boyunca okullarında doğru yöntemler ile en çok pil toplayan öğrenciler örnek bir çalışmaya da imza attı. Toplam 1 ton 365 kilogram atık pil toplayan öğrenciler çevrenin korunmasına önemli katkı sağladı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, çevre kirliliğinin çağın en önemli sorunu haline geldiğine dikkat çekti. Bozbey şöyle devam etti:

“Çevre sorunlarını önlemenin en kolay ve hızlı yollarından biri, atıkların kaynakta ayrışması, doğa ile dost teknolojiler kullanılmasıdır. Büyük ülkelerin sorumluklarını yerine getirmediği şu günlerde, çevreci Nilüferli öğrenciler, “Atık Pil Toplama Yarışması”nda gösterdikleri üstün başarı ile üstlerine düşen sorumluluğu yerine getiriyorlar. Bu duyarlılığa sahip tüm Nilüferli öğrencileri kutluyorum. Türkiye’de ilk kez, pilleri bir plastik şişeye koyarak geri dönüşüm kutusuna atan Nilüferliler, pil toplamada yüksek rakamlara ulaştı. Bir yıl boyunca okullarında doğru yöntemler ile en çok pil toplayan okulları Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında bugün ödüllendiriyoruz. Tüm öğrencilerimizi, ailelerini ve destek veren öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi yürekten kutluyorum. Daha temiz bir çevre sizlerle mümkün olacak inanıyorum.”

Başkan Bozbey’in konuşmasının ardından yarışmada dereceye giren okullara ödülleri verildi. 13 okulun katıldığı yarışmada 15 Temmuz İlkokulu 730 kilogram atık pil toplayarak birinci, Abdurrahman Vardar İlkokulu 220 kilogram atık pil toplayarak ikinci, Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu Orta Okulu da 130 kilogram atık pil toplayarak üçüncü oldu.

Okullara, öğrencilerin eğitimlerinde kullanılması amacıyla 750 lira değerinde elektronik eşya hediye çeki armağan eden Başkan Bozbey, öğrencilere e çeşitli hediyeler verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.