ALTIN YATIRIMCISINA KAZANDIRDI

Altın fiyatları, Dünyadaki mevcut belirsizlikler ve jeopolitik gelişmelerin sürmesi nedeniyle yükselişe devam ediyor. Altın kazandırmaya devam edecek diyerek açıklamalarda bulunan İnegöl Kuyumcular Odası Başkanı Kani Kont, “Gram altın, yatırımcısına yılın ilk yarısında da yüzde 20 kazandırdı” dedi.

Yayınlama: 24.12.2019
477
A+
A-

Yurt içinde yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçlarından olan altın, hakkında açıklamalarda bulunan İnegöl Kuyumcular Odası Başkanı Kani Kont, “Altın dolar kurundan ve altının ons fiyatından bulduğu destekle bu yıl pozitif bir seyir izledi. Yıla 218 lira seviyesinden başlayan gram altın, yükseliş eğilimini sürdürerek 25 Haziran’da 268,8 lira ile son 10 ayın zirvesini gördü. Bu seviyelerde tutunamayan gram altın, haziran ayını yaklaşık yüzde 7 primle 262 liradan tamamladı. Gram altın, yatırımcısına yılın ilk yarısında da yüzde 20 kazandırdı. Altın 2019 yılında TL bazında yüzde 30, dolar bazında yaklaşık yüzde 15 kazandırdı. Dünyadaki mevcut belirsizlikler ve jeopolitik gelişmelerin sürmesi halinde altın hem dolar hem TL bazında 2020’de de kazandırmaya devam edecek görünüyor” dedi.

 

EN YÜKSEK DÜZEYİ GÖRDÜ

Sözlerine devam eden Kont, “Altın fiyatları, ABD’den gelen verilerin beklentiyi karşılamaması ve ABD ile Çin’in vardığı ticaret anlaşmasının imza törenine yönelik belirsizliğin sürmesiyle son bir buçuk ayın en yüksek düzeyini gördü. Altının ons fiyatı, Çarşamba günü 7 Kasım’dan bu yana görülen en yüksek düzey olan 1,494 doları gördü. Altının gram fiyatı ise, güne yükselişle başlamasının ardından 284,9 lira seviyesinde seyrediyor. Gram altın 284 lira, çeyrek altın 468 lira ve Cumhuriyet altını 1.910 liradan işlem görüyor ”şeklinde konuştu.Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.