Başkan Taban, planlama ve koordinasyon toplantısına katıldı

Yayınlama: 22.02.2023
64
A+
A-

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, deprem bölgesinde İnegöllülerin yardımlarını depremzedelere ulaştırılması noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz gün Kahramanmaraş’ta yapılan genel toplantı ile depremzedelere yardımların ulaşmasındaki planlama ve koordinasyon konuşuldu.

İnegöl Belediyesi, İnegöl Kaymakamlığı ve ilçemizdeki birçok sivil toplum kuruluşunun düzenlediği yardım kampanyaları ile İnegöl’de belirlenen toplama merkezlerine yardımların götürülmesi için seferberlik ilan edilmişti.

Bu kapsamda İnegöl’deki birçok vatandaş, adeta elini taşın altına koyarak bu alanlara akın etmişti. Bu kapsamda İnegöl’den kayıtlara geçen sayıya göre 670 tır ve kamyonluk destek bölgeye ulaştırıldı.

AK Parti Genel Merkezi’nin görevlendirmesi ile bölgede bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, burada incelemelerde bulundu. Bir süre sonra tekrar İnegöl’e dönen Taban, aciliyeti bulunan yardım kalemleri için yeniden bir yardım kampanyası başlattı.

Başkan Taban, İnegöl’e gelmesinden kısa bir süre sonra yeniden Kahramanmaraş’a döndü.

Geçtiğimiz gün AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal başkanlığında diğer belediye başkanları ve AK Parti ile ve ilçe başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Belediye Başkanı Alper Taban ve İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş da katıldı.

Toplantının ardından kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Başkan Taban, “Kahramanmaraş Milletvekilimiz sayın Mahir Ünal, belediye başkanlarımız ve ilçe başkanımız Mustafa Durmus ile bir aradaydık. Planlama ve koordinasyon çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

HABER: SERHAT ÇİÇEK

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.