Depremzede çift İnegöl’de dünya evine girdi

Yayınlama: 13.03.2023
260
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeni ile Hatay Antakya’daki evleri yıkılan Mustafa Girente (26) ile Güldes Taştekin (26), İnegöllü hayırseverlerin desteği ile dünya evine girdi.

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeni ile Hatay Antakya’daki evleri yıkılan Mustafa Girente ile Güldes Taştekin çiftçi, 5 yıllık arkadaşlık dönemini nikahla taçlandırdı.

Yaklaşık bir ay önce bölgede yapılan tahliye ile İnegöl’e gelen çift, burada kaldıkları dönemde evlenmeye karar verdi. İnegöllü hayırseverlerin desteği ile genç çift için yeni eşyalar alındı. Akabinde de kız isteme töreni düzenlendi.

İnegöl adetlerine göre yapılan isteme töreninin ardından genç çift, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın katılımı ile nikah akdini gerçekleştirdi.

Nikah töreninde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, bir yandan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, hayatın devam ettiğini ve genç çiftin mutlu gününde bir araya geldiklerini belirtti.

Nikah akdinin ardından açıklamalarda bulunan gelin Güldes Taştekin, şu ifadeleri kullandı:

“İnegöl halkına çok teşekkür ediyorum. İnegöl Belediye Başkanından Allah razı olsun. Tüm gerekli destekleri verdiler. En içten şekilde acımıza ortak oldukları için, ‘acınız acımızdır’ dedikleri için hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun”

Damat Mustafa Girente ise,

“Başta İnegöl Belediye Başkanı olmak üzere, İnegöl halkına, esnafına, İnegölspor taraftarına çok teşekkür ediyorum. Hepsine çok teşekkür ediyorum; bizim gözümüzden akan yaşa ortak oldular.  Yaramız belki kapanmadı ama bir nevi sardılar yaramızı”

HABER: SERHAT ÇİÇEK


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.