Edebey futbol turnuvasının geliri depremzedelere bağışlandı

Yayınlama: 25.05.2023
33
A+
A-

Edebey Spor Kulübü tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Geleneksel Köyler Arası Futbol Turnuvasının 80 bin TL’lik geliri, kulüp yönetimi ve turnuva komitesinin kararıyla depremzedeler için kullanılmak üzere Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağışlandı.

Kahramanmaraş depremi sonrası büyük yıkımın yaşandığı 11 vilayete yardım etmek için adeta seferber olan İnegöl halkı, yaraların sarılması için desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Edebey Spor Kulübü tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Mehmet Evren Geleneksel Köyler Arası Futbol Turnuvasının 80 bin TL tutarındaki geliri, depremzedeler için kullanılmak üzere Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağışlandı.

Konuyla ilgili saat 11.00’da Belediye Encümen Salonunda basın toplantısı düzenlendi. Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hayriye Durmuş, Edebey Spor Kulübü Başkanvekili İrfan Eren ve turnuva komite üyeleri; Emre Yaşar, Sait Coşkun ve Bekir Kirin’in katıldığı basın toplantısında, Başkan Taban örnek davranışlarından dolayı kulüp yöneticilerine teşekkür etti.


TURNUVADA 16 TAKIM MÜCADELE EDİYOR

Bağışla ilgili açıklama yapan Başkan Alper Taban, “Edebey Spor Kulübünün düzenlediği Edebey Mehmet Evren 17. Geleneksel Köyler Arası Futbol Turnuvası neticesinde toplanan gelirin bağışı ile alakalı bilgilendirme için bir aradayız. Bildiğiniz gibi şehrimizde gerek belediyemiz eliyle gerek sivil toplum kuruluşlarımız eliyle yapılan birçok program var. Çok anlamlı bir organizasyonun neticesini paylaşmak istiyoruz. Edebey Spor Kulübümüz tarafından bu yıl Cerrahspor’umuzun vefat eden kalecisi Mehmet Evren adına 17. Geleneksel Köyler Arası Futbol Turnuvası düzenlendi. Kırsal mahalleler arasında yapılan turnuva 30 Nisan’da 16 takımın katılımıyla başladı. Haziran ayında yapılacak çeyrek final, yarı final ve final müsabakalarıyla turnuva tamamlanmış olacak. Bu yıl turnuvaya ilk kez komşu ilçelerden de katılım oldu. Barakfakih ve Babasultan takımları turnuvada yer aldı” dedi.

EDEBEY SPOR KULÜBÜ KENDİNE YAKIŞANI YAPTI

“Şehrimiz yaptıklarıyla örnek olmaya devam ediyor” sözleriyle konuşmasını sürdüren Taban, şöyle devam etti: “Hayırsever yönüyle, üretkenliğiyle, girişimciliğiyle, müteşebbis ruhuyla gerçekten İnegöl değerli bir şehir. İyi örnekleri de arttıran bir şehir İnegöl. Bu manada şehrimizle gurur duyuyoruz. Edebey Spor Kulübü de kendine yakışanı yapmış ve bu düzenlediği turnuvadan elde edilen geliri depremzedelere bağışlamayı taahhüt etti.”

80 BİN TL GELİR DEPREMZEDELERE BAĞIŞLANDI

“Ülkemiz çok büyük bir afet yaşadı. Vefat edenlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Tabi bir yandan yaraları da sarmaya devam ediyoruz. Devlet millet el ele hep birlikte bu yaraları sarıyoruz. Edebey Spor Kulübü de geçtiğimiz yıl yapılan turnuvanın gelirini SMA hastası Eda bebeğe bağışlamıştı. Bu yıl da 80 bin TL gibi bir geliri depremzedeler için kullanılması adına Umuteli Derneğimiz Üzerinden bağışlamayı taahhüt etti. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Şehrimizden kurumumuz aracılığıyla ve bireysel olarak da çok ciddi yardımlar yapıldı. 700 tır civarında yardım gönderildi. Nihayet itibariyle bu da takdire şayan bir yaklaşım. İnegöl Belediyesi olarak bizler de turnuvaya karınca kararınca destek vermeye gayret ediyoruz. Hakemlerin karşılanmasıyla ilgili desteklerimiz oldu. Burada düşünce ve fikir çok önemli. Biz her türlü olumlu yaklaşımın yanındayız. Ben kıymetli kulüp yöneticilerimize ve organizasyonda görev alanlara, katılım gösteren takım ve sporculara teşekkür ediyorum.”

HABER: BİLAL KORKUTBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş