İnegöl’de acemi kasaplar iş başında

Yayınlama: 21.06.2024
63
A+
A-

İnegöl’de Kurban Bayramı nedeniyle kurban kesimi gerçekleştiren acemi kasaplar, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayrama damga vurdu. Kurban kesimi sırasında yaşanan acemilikler sonucu, birçok kişi vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

Kurban Bayramı’nın ilk gününde sabah erken saatlerden itibaren kurban kesim işlemleri için hazırlıklarını tamamlayan vatandaşlar, dini vecibelerini yerine getirmek üzere işe koyuldu.

Ancak, tecrübesiz kasapların dikkatsizliği ve yetersiz bilgi nedeniyle istenmeyen kazalar kaçınılmaz oldu.


Özellikle el, kol, bacak ve yüz bölgelerinde meydana gelen kesik ve yaralanmalarla acemi kasaplar hastanelerin yolunu tuttu.

Çevredeki özel hastaneler ve İnegöl Devlet Hastanesi, bayram boyunca acemi kasaplardan gelen yaralanma vakalarıyla dolup taştı.

Hastaneler, acil serviste yoğun bir mesai yaparak yaralılara müdahale etti.

Sağlık görevlileri, yaralanmaların çoğunlukla derin kesikler ve kas zedelenmeleri olduğunu belirtirken, bazı vakaların dikiş gerektirdiğini ve hatta cerrahi müdahale gerekebileceğini ifade ettiler.

İnegöl’de Kurban Bayramı’nın geleneksel manzarası haline gelen acemi kasap vakaları, bu yıl da ne yazık ki eksik olmadı. Her yıl tekrarlanan bu olaylar, vatandaşların kurban kesimi konusunda daha bilinçli ve dikkatli olmaları gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

HABER: BÜŞRA ÖZDEMİRBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş