İnegöl’de emniyet personellerinin yer değiştirme işlemi gerçekleşti

Yayınlama: 09.06.2023
270
A+
A-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2023 yılı genel atama çalışmaları kapsamında 28 bin 62 polisin atama ve yer değiştirme işlemlerinin sonuçlandığını bildirdi. İnegöl’de ise yaklaşık 24 Emniyet Personelinin farklı şehirlere tayini çıktı.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından, Emniyet Genel Müdürlüğünün 2023 yılı genel atama çalışmalarına ilişkin paylaşımda bulundu.

Bu kapsamda 28 bin 62 polisin atama ve yer değiştirme işlemlerinin, personelin moral ve motivasyonunu artıracak tüm detayların düşünülerek sonuçlandığını belirten Yerlikaya, şunları kaydetti:

“Emniyet Teşkilatımızda verimliliğin ve personel memnuniyetinin sağlanmasına yönelik bu yılki genel atamalarda polislerimizin yüzde 82’si birinci ve ikinci tercihlerine atandılar.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilimizde yakınlarını kaybeden ya da depremden etkilenen yaklaşık 10 bin polisimizin de nisan ayından bu yana tayini, tercihleri doğrultusunda yapılmış, boşalan yerlere yeni atamalar gerçekleştirilmiştir.”

Yerlikaya, genel atamaların, ülke, millet ve halkın huzur ve güvenliğinin teminatı Emniyet Teşkilatı’na hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

İNEGÖL’DE YAKLAŞIK 24 PERSONEL

İnegöl Emniyet Müdürlüğü’nde görev alan yaklaşık 24 personelin de yer değiştirme işlemi gerçekleştirildi. İnegöl’e yapılacak atamalarda ise henüz net bir rakamın olmadığı öğrenildi.

MAZERET SUNULABİLİR

Öte yandan İnegöl’den gitmek istemeyecek olan personeller, eş ve okul mazeretlerini merkeze sunabilecek. Merkezin vereceği karar neticesinde, yer değiştirme işlemi gerçekleştirilecek.

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.