İnegöl’de eşzamanlı mobil denetim gerçekleştirdi

Yayınlama: 11.07.2024
173
A+
A-

Bursa genelinde ve İnegöl’de orman emvali taşıyan araçları denetlemek için eşzamanlı mobil denetimler düzenledi. Gerçekleştirilen denetimlerde, eksik evraklı olduğu tespit edilen 2 araç sürücüsü hakkında yasal işlem başlatıldı.

Bursa Orman Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, Bölge Müdürlüğü koordinasyonunda İşletme Müdürleri, Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurları tarafından 96 sabit ve seyyar noktada mobil denetim yapıldı. İnegöl’de dahil olmak üzere denetimlerde toplamda 121 orman emvali taşıyan aracın nakliye teskereleri incelendi ve emvallerin damga ve nakliye teskereleri ile uyumlu olup olmadığı kontrol edildi.

Denetimler sonucunda usulsüzlük tespit edilen 2 araç sürücüsü hakkında zabıt tutularak adli makamlara sevk edildiği bildirildi.


Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bu tür denetimlerin orman kaynaklarının korunması ve yasal düzenlemelere uyumun sağlanması amacıyla düzenli olarak yapıldığını belirtti. Orman emvali taşıyan araçların yasal düzenlemelere uygun şekilde faaliyet göstermelerinin önemine vurgu yapıldı.

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş