İnegöl’de ‘Kızılay Haftası’ etkinlikleri

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası kapsamında, İnegöl Kızılay Şubesi tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Yayınlama: 01.11.2021
301
A+
A-

Etkinliklerle ilgili açıklamalarda bulunan Türk Kızılay İnegöl Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Arslan, şu ifadeleri kullandı:

 

“Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası’nda, bu yıl da yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Biz de Türk Kızılay İnegöl Şube olarak hafta boyunca pek çok etkinlik düzenleyerek, Kızılay ruhunu yeniden yaşatıp, toplumdaki bilinç düzeyini artırmayı hedefleyen çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 81 ilde gerçekleşen İyilik Yürüyüşü ile toplumda Kızılay’ı daha bilinir kılmak ve bu ruhu yaşatmak için kadın kollarımız, Genç Kızılay ve gönüllülerimiz ile birlikte yürüdük. Etkinliğimiz sırasında özellikle küçük yavrularımıza balon ve şeker ikramlarımızla da tebessüm oluşturduk. Türk Kızılay, 153 yıldır iyilik yolunda kararlılıkla yürüyor. Şubemiz de bu yolda emin adımlarla yürüdüğü mesajını güçlü biçimde vermiş oldu”

 

“153 yıllık İyilik Çınarı’nın, bu yıl Kızılay Haftası boyunca; Haftalara, aylara, yıllara sığmayan ‘İyilik İçin Gönüllü Ol’ sloganıyla hafta boyunca çocuk ve gençler için eğlenceli ve bilinçlendirici faaliyetler yapacağız” ifadeleri ile konuşmasını sürdüren Arslan;

 

“Bu yıl temamız, gönüllü olmak üzerine. Kızılay’ımız her zaman bağışçıların desteği ve gönüllülerimizin özverili çalışmalarıyla Merhamet Çınarı’nı suladı. Gönüllüğün esas olduğu sistemimizde, emekleriyle yardımlarımızı en ücra köşelere bile ulaştırmamızı sağlayan gönüllülerimize minnettarız. Ne kadar çok gönüllümüz olursa, çınarımızın kökleri o kadar sağlam ve gölgesinden faydalanan ihtiyaç sahibi o kadar fazla olacak. Buradan tüm bağışçı ve gönüllülerimize şükranlarımı sunuyoruz, tüm vatandaşlarımızı gönüllü olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

HABER: SEYİT ALİ SEVİM

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.