İnegöl’de Pazar fiyatları el yakıyor

Yayınlama: 17.08.2023
218
A+
A-

Ülke genelinde enflasyonun artması ile Pazar fiyatları tavan yaptı. Bir yıl öncesine kadar 150-200 lira civarında görülen pazar alışverişi, artan enflasyon ile birlikte 500 liraları gördü.

Enflasyondaki yükseliş, Pazar alışverişinde ciddi artışa neden oldu. Artan rakamlardan ise hem esnaflar hem de vatandaşlar şikâyetçi.

1 Yıl öncesine kadar vatandaşlar genel olarak haftada bir Pazar alışverişine çıkarken, günümüzde ise artan fiyatlar nedeni ile 2 haftada bir pazara çıkmaya başladı.


İnegöl MERPA’da tezgâh açan pazarcı esnafı, vatandaşların alım gücünün düştüğünü, artan fiyatlar nedeni ile zorladıklarını ifade etti. Bazı vatandaşlar ise fiyatların normal olduğun belirtti.

PAZAR FİYATLARI

Pazarda karpuzun kilosu 8 ila 10 lira arasında kendine müşteri ararken, ürün olarak en çok satılan ise salçalık domates oldu. Salçalık domatesin kilosu ise, 8 ila 12 lira arasında kendisine müşteri buluyor.

Üzüm fiyatları ise değişkenlik gösteriyor. Cinsi ve kalitesine göre değişiklik gösteren üzümün fiyatı ise 25 ile 40 TL arasında.

Kabak, patlıcan 10- 15 lira arasında, sivribiber 25, Fasulye 50, yeşillikler ise 7,5 liradan başlayıp 15 liraya kadar çıkıyor.

HABER: BÜŞRA ÖZDEMİRBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş