BUSKİ İnegöl’de toplu istifalar başladı

Yayınlama: 15.12.2022
2.038
A+
A-

İnegöl’de birçok üyesi bulunan HAK-İŞ Sendikasının bazı kurumlarda çifte standart uygulamaları ve işçilere karşı ilgisizliğini geçtiğimiz gün gündeme getirmiştik. Durumdan rahatsız olan işçilerin toplu istifaya başladığı öğrenilirken, istifaların önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi.

İnegöl’de birçok üyesi bulunan HAK-İŞ Sendikası, son zamanlarda iyice tartışılmaya başladı. İnegöl’de kadrolu veya kadrosuz farketmeksizin bütün işçiler, bir günlük yevmiyesini haklarını savunması için HAK-İŞ’e verdikleri biliniyor.

Verilen yevmiyeler kadrolu veya kadrosuz gibi sınıflara ayrılmadan alınırken, bazı uygulamalarda çifte standart uygulandığı öğrenildi.

BUSKİ’de kadrolu işçilere hediyeler takdim edilirken, kadrosuz işçilere yönelik herhangi bir işlemin yapılmaması, uzun zamandan beri sorunlarını anlatmak için görevlileri bekleyen işçilerin, görüşme talepleri de çeşitli sebeplerle kabul görmemesi bardağı taşıran son nokta oldu.

İşçilerin ilgisizlikten dolayı olumsuz görüşleri nedeni ile İnegöl’de toplu istifalar başladı. Yaklaşık 20 işçi üyelikten istifa ederken, önümüzdeki günlerde bu sayının katlanarak devam edebileceği öğrenildi.

Öte yandan sadece BUSKİ değil, diğer kurumlarda çalışan işçilerin de hazırda beklediği ve istifa edebileceği kulislerde konuşuluyor.

HABER: SERHAT ÇİÇEK

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.