İnegöllü dağcılar, Ağrı Dağı’nın zirvesine ulaştı

Yayınlama: 01.07.2024
85
A+
A-

İnegöllü dağcılar İbrahim Taşçı ve Bülent Aktaş, uzun bir mücadelenin ardından Türkiye’nin en yüksek zirvesi olan Ağrı Dağı’nın 5.137 metrelik zirvesine ulaştı. Yaklaşık 4 gün süren zorlu tırmanışları sonucunda başarıya ulaşan dağcılar, bu deneyimlerini unutulmaz kılan anılar biriktirdi.

İnegöllü dağcılar İbrahim Taşçı ve Bülent Aktaş, yaklaşık 4 gün süren mücadelenin ardından 5.137 rakımlı ağrı dağının zirvesine çıktı.

İNDAK Arama Kurtarma Ekibinde yer alan İbrahim Taşçı, zirve başarısını şu sözlerle değerlendirdi: “Ağrı Dağı’nın zirvesine ulaşmak, bizim için hem fiziksel hem de zihinsel olarak büyük bir başarı. Doğanın bu muhteşem güzellikleriyle iç içe olmak, bize insanın sınırlarını zorlama gücünü bir kez daha hatırlattı. Bu deneyimi paylaşmak, bize ve diğer dağcı dostlarımıza ilham verecek”

İbrahim Taşçı, İNDAK Arama Kurtarma Ekibi üyesi olarak, olası afet durumları için kendisini her zaman hazır tutmak amacıyla düzenli olarak tırmanış yaptığını belirtti. Dağ tırmanışlarının, fiziksel olarak vücudunu önemli ölçüde zinde tuttuğunu vurgulayan Taşçı, bu aktivitenin dayanıklılık ve dayanışma ruhunu da güçlendirdiğini söyledi.


Dağcılar, zirve tırmanışı boyunca karşılaştıkları zorluklara rağmen birlikte çalışmanın ve dayanışmanın önemini vurgulayarak, doğaya ve çevreye duyarlı bir şekilde hareket ettiklerini de belirttiler.

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş