İnsanımız manevi tahribatın eşiğine geldi

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan, artan ruh hastalıkları ve antidepresan kullanımı nedeniyle açıklamalarda bulunarak, “İnsanımız manevi tahribatın eşiğine girmiştir” dedi.

Yayınlama: 02.12.2021
252
A+
A-

Son 5 yılda 9 milyon kişinin ruh hastalıkları doktorlarında tedavi gördüğünü belirten Baykan, uygulanan yanlış ve batılı sistemler yüzünden toplumun ahlakını kaybettiğini ve buhrana girdiğini belirtti.

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Baykan, şu ifadeleri kullandı:

 

“Ülkemiz ve insanımız manevi tahribatın eşiğine girmiş, adeta yolunu kaybetmiş bir yabancı gibi ne tarafa gideceğini bilememektedir. Refahyol iktidarından sonra ülkemizi yöneten zihniyetlerin uyguladıkları yanlış ve batıl sistemler yüzünden, insanımız benliğini, kimliğini, ahlakını kaybetmiş vaziyettedir. Batının ve ABD’nin ahlaksız kanunlarını alıp bize uygulanan milli eğitim politikaları, bize giydirilmek istenen yırtık gömlekler ve yine kapitalist sistemin vazgeçilmezi olan yüksek faiz ve enflasyonlu ekonomik programlar da eklenince insanımızın buhranı artmıştır”

 

5 YILDA 9 MİLYON KİŞİ

“Ülkemizde son yıllarda antidepresan kullanımında yaşanan patlama ve yine son 5 yılda 9 milyon kişinin ruh hastalıkları doktorlarından tedavi aldığı gerçeği düşünüldüğünde, bu buhran daha da açıkça anlaşılmış oluyor. Oysa rahmetli Erbakan hocamızın 50 yılı aşkın bir zaman önce söylediği; ‘önce ahlak ve maneviyat’ ilkesine bağlı, vatanını ve milletini seven ve kaliteli bir nesil yetiştirilmiş olsaydı, bugün çok daha müreffeh seviyelerde olacaktık”

 

‘BEN VARIM’ DİYEBİLEN GENÇLİK

“Yeniden Refah Partisi olarak diyoruz ki; gelecek yıllarımızı ve nesillerimizi de kaybetmemek, yarınlara umutla bakabilmek, Avrupa’nın tamamından fazla olan genç nüfusumuzu kaliteli nesiller olarak yetiştirebilmek, üstat Necip Fazıl’ın deyimi ile ‘Ben varım’ diyebilen bir gençlik yetiştirmek için Yeniden Refah tek çaredir”

 

HABER: AHMET KABRAN

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.