Kur’an bülbülleri İnegöllüler ile buluşacak

İnegöl Din Görevlileri Derneği ve İnegöl İlçe Müftülüğü tarafından, ‘Din Görevlileri Haftası’ nedeniyle etkinlik düzenlenecek. Düzenlenecek olan etkinlikle Ku’an-ı Kerim ziyafeti sunulacak

Yayınlama: 01.10.2021
537
A+
A-

Din görevliler Haftası nedeniyle İnegöl Din Görevlileri Derneği ve İnegöl Müftülüğü tarafından Pazar günü İnegöl’de Kuran ziyafeti programı düzenleyecek.

 

İnegöl Din Görevlileri Dernek Başkanı Mehmet Nuri Memiş, Pazar günü yapacakları programa tüm ilçe halkını davet ettiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

 

“İnegöl Din Görevlileri Derneği olarak Din Görevlileri Haftamızda önemli etkinliklere imza atmaya hazırlanıyoruz. Pazar günü saat 20:30’da Sani Konukoğlu Camii’nde Din Görevlileri Derneğimiz ve İlçe Müftülüğümüzün organize ettiği ‘Kur’an Ziyafeti’ programımız var. Tüm ilçe halkımızı bay bayan bu programa davet ediyoruz. Pandemidan dolayı yaklaşık iki yıldan beri manen, madden iyice bulandık. Kur’an hem maddemize hem de manevimize şifadır inşallah. İnegöl’ümüzü Kur’an sesleriyle Kur’an ziyafeti ile inletmek istiyoruz. Cenab-ı Allah’ın manevi yardımlarını her zaman kinden ihtiyacımız olan bugünlerde her birimize moral olması açısından böyle bir program tertip ettik. Allah nasip ederse dünya birincilikleri olan ikincilikleri olan ülkemizin yetiştirdi önemli Hâfızları İnegöl‘de misafir edeceğiz. Aynı zamanda bizim İnegöl’ümüzde de yetişen çok değerli hafızlarımız var. Onlarda yine kuran tilaveti ile bu programı hep birlikte icra edeceğiz. Katılan kardeşlerimize ikramlarımız olacak. Aynı zamanda Din Görevlileri Derneği olarak derneğimizi ilk sayısı olan dergimizi de çıkaracağız. Uzun zamandan beri arkadaşlarımızla birlikte önemli fedakârlıklar yaparak bu derginin hazırlanması için gayret ve çaba sarf ediyorduk. Buda son aşamaya geldi. İnşallah bu akşamda dergimizi de programımıza gelen kardeşlerimize takdim edeceğiz.  Allah nasip ederse, önemli projelerimiz, programlarımız var. Bizleri takip etmeye devam edin. İnegöl Din Görevleri Derneği inşallah İnegöl’ümüze iz bırakacak eserler yapmaya gayret edecektir”

 

HABER: UĞUR KESEN

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.