Memleket Partisi’nden flaş iddia; ‘Asit Hamzabey Barajı’na ulaştı’

Memleket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Yasemin Soydan, İnegöl Domaniç Karayolu’nda devrilen tankerden boşalan yaklaşık 28 ton asidin Hamzabey Barajı’na ulaştığını iddia etti.

Yayınlama: 04.11.2021
592
A+
A-

Konuya ilişkin yazılı basın açıklamasında bulunan Memleket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Yasemin Soydan, şu ifadeleri kullandı:

 

“İnegöl’den Domaniç’ e 20 kilometre mesafede asit tankı patlaması sonucu 28 ton asit İnegöl derelerine aktı. Olayı yerinde inceleyen arkadaşlarımız, asidin Hamzabey Barajı’na ulaştığını, havadaki asit kokusundan solunamadığını, sorumlu olması gereken kişilerin arandığını, fakat Jandarma dışında müdahale eden olmadığını benimle paylaştılar. Daha önce bölgede oturan bir yöneticimiz, 40 kadar tankerin sürekli bölgede gidip geldiğini, tankerlerden dolayı olabilecek tehlikeler için belediye ve bakanlıklara şikâyette bulunduğunu bizlere bildirmişti. Şu an patlayan aracı kullanan kişiyi de bizzat uyarmıştı. Bu araç niçin patladı? Tehlikeli maddelerin karayolu ile taşınması yönetmeliğine uygun mudur? En son kontrolleri yapıldı mı? Halk sağlığını bu kadar yakından etkileyen konular hakkında denetimler yapılmıyorsa sorumlusu kimlerdir? Sorumluları nasıl hesap verecekler? Ne gibi yaptırımlar uygulanacaktır? Tüm bu konuların takipçisi olacağız”


 

HABER: UĞUR KESENBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş