MHP’DEN ‘iNDiRiM’ KAMPANYASI

Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun, dolar kurundaki hareketlilik nedeni ile ürünlerdeki fiyat artışının, doların düşüşe geçmesi ile indirim uygulanmamasından dolayı MHP olarak yurt genelinde ‘İndirim’ kampanyası başlattıklarını ifade etti.

Yayınlama: 24.12.2021
384
A+
A-

MHP İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun, MHP Genel Merkezi’nin aldığı karar ile yurt genelinde ‘İndirim’ kampanyası başlattıklarını ifade etti.

 

Dolar kurundaki artış sonrası hemen hemen her ürüne zam gelmesinin ardından, dolardaki düşüş sonrası herhangi bir indirim olmaması nedeni ile tepkisini dile getiren Torun, bu kapsamda MHP’nin zerine düşeni yaparak indirim kampanyası başlattığını belirtti.

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan MHP İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun, şu ifadeleri kullandı:

 

“Döviz kurundaki suni artış bahane edilerek uzun zamandır ekonomide olumsuz ve karamsar bir hava estirilmek istenmiştir. Birtakım fırsatçılar da spekülatif ortamdan yararlanıp temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarında aşırı artışlar yapmışlardır. Piyasa spekülatörleri ve kâra doymayan bazı simsarlar, mal stoklamak ve dövizdeki artışa paralel zamlar yapmak suretiyle fahiş kazançlar elde etmişlerdir. Ölçüsüz fiyat artışı furyası ve gerçek üstü piyasa şartları sebebiyle vatandaşlarımızın alım gücü düşmekle kalmamış, ekonomik sıkıntılara duçar olan halkın önemli bir kesimi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmaya başlamıştır. Ancak kur korumalı TL vadeli mevduat sisteminin hayata geçirilmesi üzerine, döviz kurunda uzun süredir biriken spekülatif köpük temizlenmeye başlamış, dolara koşma yarışı da sonlandırılmıştır. Birkaç gün öncesine kadar hızına yetişilemeyen kur artışları, yeni mevduat sistemiyle dizginlenmiş, piyasalar hızla sakin bir havaya bürünmüştür. Hem kurdaki yükselişi bahane ederek fahiş artışlarla vatandaşı soyma yarışına giren bazı firma ve kuruluşların, hem de siyasi spekülatörlerin kâr oyunu bozulmuştur”

 

“Piyasalarda beklenen güven, yine hükümetten beklenen adımlarla sağlanmıştır. Ancak kurdaki düşüş hızı, kur bahane edilerek her alanda, her kalemde arttırılan fiyatların gerçek ve makul rakamlara indirilmesinde görülmemektedir. Kur reel değerlerine çekilirken, fiyatlardaki abartılı artışların sonlandırılması ve özellikle temel ihtiyaç maddeleriyle ilgili piyasa rakamlarının da gerçek değerlerine indirilmesi gerekmektedir. Artık herkesin, her kesimin elini taşın altına koymasının zamanı gelmiştir. MHP olarak, halkın tükettiği temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarında indirime gidilmesi için yurt çapında teşvik ve katılım kampanyası başlatılmıştır. Bu bağlamda MHP teşkilatları bulundukları il ve ilçelerde esnafla, üretici ve tüccar kesimiyle, süpermarketlerin yöneticileriyle, sanayicilerle bire bir temasa geçeceklerdir. Teşkilat mensuplarımız, milletimiz adına ilgili herkesten indirim kampanyasına katkıda bulunmalarını talep edeceklerdir. Söz konusu kampanyaya katılımın yaygınlaştırılması için çabalarımız sürecektir”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEK

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.