SP’DEN ‘öLüM KAVŞAĞI’ ÇAĞRISI

Saadet Partisi İnegöl İlçe Mahalli İdareler Başkanı Fatih Berber ve beraberindeki Saadet Partili yöneticiler, sürekli kazaların meydana geldiği Metal Sanayi’de eylem gerçekleştirdi. Yapılan birçok açıklamaya rağmen kavşakla ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadığını belirten Berber, İnegöl İlçe Kaymakamı Eren Arslan’dan bu konuda yardım beklediklerini ifade etti.

Yayınlama: 21.10.2021
415
A+
A-

Metal Sanayi Kavşağı’nda sürekli kazaların yaşanması nedeni ile Saadet Partili yöneticiler burada bir eylem gerçekleştirerek basın açıklamasında bulundu.

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İnegöl İlçe Mahalli İdareler Başkanı Fatih Berber, birçok kez dile getirmelerine rağmen kazaların önüne geçmek için herhangi bir çalışma yapılmadığını ve kazaların devam ettiğini ifade etti.

 

İkazlara rağmen herhangi bir çalışmanın yapılmamasından dolayı kazaların devam ettiğini belirten Berber, şu ifadeleri kullandı:

 

“Basın açıklamamızı gördüğünüz gibi bugün burada, yani Metal Sanayi Kavşağı’nda yapıyoruz. Yıllardan beri dile getirdiğimiz bu kavşak, maalesef yine canlar yakmaya, canlar almaya devam ediyor. Neredeyse her hafta bu kavşakta ölümlü, yaralanmalı veya maddi hasarlı kazalar meydana gelmeye devam ediyor. Zaten yıllardır sorunlu olan bu kavşağın mevcut hali yetmezmiş gibi, Akpınar Caddesi’nden bir kol da çapraz şekilde kavşağa eklenmiş ve kavşak daha da tehlikeli hale gelmiştir. Bu kavşaktaki çarpıklığı, sorunu her dile getirdiğimizde ise yetkililer, konunun kendi görev alanlarında olmadıklarını ifade ederek kurumlar arası top çeviriyorlar. En basit hizmette bile yan yana poz veren yetkililerimiz, sorun ortaya çıkınca adeta kaçacak yer alıyorlar. Yıllardır bu kavşağı düzeltin dediğimizde, ‘Burası ilçe belediyesinin sorumluluğunda değil’ cevabını aldık. Büyükşehir’e sorduk, ‘Bizim sorumluluğumuzda değil, karayollarının sorumluluğunda’ cevabını aldık. Her seçim döneminde ‘Bizi seçin, bakanlık-büyükşehir-ilçe belediyesi bizden olursa çarklar uyumlu işler, hizmet hızlı gelir’ diyen iktidar mensupları, problemler çıktığında ise sorumluluk almaktan kaçınmaya devam ediyorlar. Sadece açılışlarda yan yana gelen, sadece kurdele keserken uyumlu işleyen çarklar, sorumluluk almaya gelince adeta dişli kırıyor”

 

Yapılan çağrıların dikkate alınmadığını belirten Berber, son çare olarak Kaymakam Eren Arslan’dan yardım beklediklerini ifade ederek, konuşmalarını şu ifadelerle tamamladı:

 

“Konunun çözülmesi için basından ve sosyal medya üzerinden yaptığımız çağrılarımız maalesef yetkililerce dikkate alınmadı. Maalesef bu aşamadan sonra ilçe belediye başkanına veya büyükşehir belediye başkanına artık bir çağrıda bulunmuyoruz. Çünkü etkilerinin yetkilerini geçemediği bu düzende bırakın dertlerimize derman olmayı, sürekli sorun üretmekten başka bir şey de yapmıyorlar. Bundan dolayı şimdi çağrımızı İnegöl’de devletimizi temsil eden ve ilçemizin genel idaresinden sorumlu olan Sayın Kaymakamımıza yapıyor ve sizlerin aracılığıyla seslenmek istiyoruz; lütfen bu kavşağa bir çözüm bulun. Burada yaşanan zaman kaybı her seferinde can ve mal kayıplarına sebebiyet veriyor. Bu kavşakta yanan canların, kaybedilen insanımızın sorumlusu sadece karayolları kurumu değildir. Burada bir sorun varsa biz de dâhil olmak üzere herkesin vebali, sorumluluğu vardır. Biz bugün iktidar ve icraat makamında değiliz. Ancak elimizden gelen sorunlara dikkat çekmek ve çözüm önerileri sunmaktır. Bu sebeple bugün burada bu vicdani sorumluluğumuzu yerine getirmek için sizler aracılığıyla çağrımızı yaptık. Bu çağrımızdan sonra artık burada gerekli çalışmanın yapılması ve bir daha hiçbir şekilde can ve mal kaybı yaşanmaması temennisiyle hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEK

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.