ULAŞIM SİSTEMİ KURARIM…

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, özel bir şirket aracılığı ile 4 Ekim ile 23 Kasım tarihleri arasında 108 farklı araç üzerinde yapılan sivil denetimlerin gün yüzüne çıkmasının ardından sert açıklamalarda bulundu. Eldeki verilerde bulunan eksikliklerin giderilmemesi durumunda yeni bir sistem kurabileceğini ifade eden Taban, “Halkımız için, milletimiz için gerekirse zarar etme pahasına da olsa ulaşım sistemi kurarım” dedi.

Yayınlama: 17.12.2019
1.528
A+
A-

Başkan Taban, İNULAŞ bölgesinde bulunan araçların denetimi için yapılan sivil denetim sonuçlarını basın mensupları ile paylaştı. Eldeki verilere göre eksikliklerin bulunduğunu belirten Taban, eksikliklerin giderilmemesi durumunda alternatif sistem kuracağını belirtti.

 

Encümen salonunda konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Taban, “Zabıta Ekipleri ile gerçekleştirmiş olduğumuz bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi şehrimizde ki ulaşımın konforunu ve verimliliği arttırabilmek adına bir takım beyanatlarımız olmuştu. Bunlarla alakalı da her ne kadar ulaşım başlığı ilçe belediyesi olarak bizim ukdemizde olmasa da bununla alakalı sonuna kadar takipçisi olacağımızı, vatandaşlarımızın bu konudaki memnuniyetini arttırmak, en uygun fiyat ile en ideal ulaşım sistemini hayata geçirebilmek ile alakalı mücadelemizi sonuna kadar yapacağımızı ifade etmiştim. Ben bu şehrin belediye başkanıyım. Dolayısıyla bu şehirde yaşayan 300 bin kişinin ulaşımdaki mutluğu, konforu bizler için de çok önemli. Vatandaşlarımızın araçlara binmesi, araçlardan inmesi, araçlara ulaşımı, araçların içerisindeki iletişim, konfor gibi bütün detay konular hakkında bir çalışma yaptırdım. Bunu özellikle profesyonel şirket eli ile gerçekleştirdim. Biz bugün kurumsal mağazalara, şirketlere nasıl ki gizli müşteriler gidiyorsa, denetim yapıyorsa, biz de aynı şekilde şehrimizdeki ulaşım ağını denetlemek üzere zabıta eli ile rutinde yaptığımızı işi bu sefer gizli müşteri firması ile denetlemesini yaptırdık” dedi.

 

Yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren Taban, “4 Ekim ile 23 Kasım tarihleri arasında bu çalışmayı gerçekleştirdik ve 108 farklı araç üzerinde toplam 13 hattımızda 220 ayrı ziyarette bunu gerçekleştirmiş olduk. Yani sivil kıyafetli ve profesyonel olan arkadaşlarımız araçlara bindiler, gözlemlerini yaptılar, vatandaşlarla iletişim kurdular. Aynı zamanda şoförlerle iletişimler kuruldu. Örneğin adreste soruldu, farklı bilgiler de danışıldı. Şoförün vatandaş ilişkisi de denetlendi, kılık kıyafeti de denetlendi. Araçların iç dış denetimleri yapıldı. Hizmet kalitesinin aslında burada en önemlisi de bu, denetimden geçirilmiş oldu. Burada 40 ayrı alanda, ayrı konu başlıklarından oluşan denetim gerçekleştirildi” şeklinde konuştu.

 

616 Hattını kullanan vatandaşların hastaneye gidememe konusunu da çözdüklerini belirten Başkan Taban, “Bu tespitler neticesinde ben tek tek detaylara girmeyeceğim ama özellikle şoförlerimiz noktasında, engellilerimiz noktasında, engellilerimizin araçlara binmesi noktasında, doluluk oranları noktasında bazı eksikliklerin olduğunu gördük. Bu eksiklikleri şirket yetkilileri ile masaya yatırarak, bunları tek tek takipçisi olacağımı söylüyorum. Güzergahlar noktasında, 616 noktasında bir vatandaşların hastaneye ulaşamaması ile ilgili bir sıkıntı vardı. Bununla alakalı sıkıntıyı gidermek ile ilgili de ilgili şirket düzenleme yapacağını ifade etti. UKOME’de şuan bu karar geçirilecek ve vatandaşların o bölgeden hastaneye erişimi sağlanacak. Bunlarla ilgili doluluk oranları başta olmak üzere, ulaşım güzergahlarının daha kısa öz ve seri bir şekilde hayata geçmesi ile ilgili olsun bunların her birinin detay detay takipçisi olacağız” dedi.

 

Eksikliklerin giderilmemesi durumunda yeni bir sistem kurabileceğini belirten Taban, sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Kılık kıyafet noktasına çok önem veriyorum. Burada bir kamu hizmeti veriliyor. Arkadaşlarımızın o ciddiyet içerisinde araçlarının başında olmalarını istiyorum. Bu noktada da denetim noktasında olan Zabıta Müdürlüğümüze talimatımdır, herkes yaz ve kış şartlarında giyilmesi gereken kılık kıyafeti giyecek. Dolayısıyla bunların hepsinin takipçisi olacağız. Eğer ki, yarın öbür gün istediğim oranda değişiklik olmadığını görürsem, İnegöl Belediyesi olarak alternatif bir taşıma şirketi de kurarım. Bunu da buradan ifade etmiş olayım. Onun için herkes işini ciddiyetle yapacak. Başında illa bir denetim uzmanının olmasına gerek yok. Ama söylüyorum; halkımız için, milletimiz için gerekirse zarar etme pahasına da olsa ulaşım sistemi kurarım”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.