Yiğitköy göleti Görenleri büyülüyor

Yayınlama: 21.08.2023
807
A+
A-

İnegöl’e bağlı kırsal Yiğitköy Mahallesi kırsalında bulunan gölet, görenleri büyülüyor. Doğaseverlerin uğrak noktalarından biri olan gölet, köy dışından gelenleri kendisine hayran bırakıyor.

İnegöl’ün güzelliklerinden biri olan doğal Yiğitköy Göleti, doğa meraklılarını ağırlamaya devam ediyor. Birçok vatandaş, daha önce sosyal medyadan gördükleri gölete gelmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Araçla ulaşılamayan gölete genellikle vatandaşlar yaya veya motosikletlerle gidiyor. Yeşil ve mavinin buluştuğu gölet, görenleri adeta büyülüyor.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ

Öte yandan ‘Yalancı cennet’ olarak anılan Yiğitköy Göleti’nin çevresi ise rezil durumda, Bölgeye gelen vatandaşların çöplerini gelişi güzel atması da doğaseverlerin tepkisine neden oldu.

İNEGÖL’E KAZANDIRILSIN

Öte yandan bölgeyi ziyaret eden birçok vatandaş, burada yapılacak olan çalışmalarla bölgenin turizme kazandırılması gerektiğini ifade etti. İnsanların bu tip alanları özenle koruması gerektiğini belirten doğaseverler, bölgeyi duyarsızca çöplüğe çevirmek isteyen insanlara tepki gösterdi.

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.