Yusuf Kaplan İnegöl’e geliyor

MÜSİAD Akademi İnegöl Komisyon’unun düzenleyeceği program ile ülkemizden yakından takip edilen yazarlardan olan Yenişafak Yazarı Yusuf Kaplan İnegöl’e gelecek.

Yayınlama: 28.11.2021
1.285
A+
A-

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan MÜSİAD Akademi İnegöl Komisyon Başkanı İlker Akgüller, akademi hakkında bilgiler vererek;

 

“Tüm üyelerin iç ve dış piyasalardaki değişimler, sektörel yenilikler, kurumsal işlemler, mevzuat sorunları, personel ve yönetici eğitimleri, iş insanı yetiştirme programları, gençliği yeni ekonomik sisteme uygun yetiştirme, değerler eğitimleri, yeni yetenekleri keşfetme, işgücünün planlanması, teknik eğitimlerin sağlanması gibi konularda merkezde ve tüm üyeler nezdinde çalışacak bir yapıdır. MÜSİAD için insan, bir kıymettir. Bugüne kadar bir okul gibi, ülkemize yetişmiş insan kazandıran kurumumuz, yeni dönemde, bir akademi mantığıyla nitelikli iş insanı yetiştirme yoluna girmiştir ve bu amaçla MÜSİAD Akademi hayata geçirilmiştir” dedi.

 

Akgüller,  “Akademi İnegöl olarak kuruluşumuzdan itibaren genç ve dinamik bir ekip ile MÜSİAD İnegöl Şubesi’nin tüm eğitim, konferans, seminer, söyleşi gibi programlarını itinalı bir şekilde organize etmek için çalışıyoruz. Üyelerimiz ve personellerine yönelik geçtiğimiz dönem yapmış olduğumu dış ticaret eğitimi, sosyal medya yöneticiliği eğitimi, yeni nesil e-ticaret eğitimi ve görsel mağazacılık ve vitrin tasarımı eğitimlerini başarılı bir şekilde icra ettik. Yeni dönemde belgeli eğitimler konusunda da planlama çalışmalarımız devam etmektedir. Üyelerimizin günün getirdiği ihtiyaçlara cevap verecek şekilde planlamalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Akgüller, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı:

 

“Bizler MÜSİAD olarak 31 yıldır gücümüzü üyelerimizden alarak ilerliyoruz. Dünyanın 95 ülkesinde, 224 irtibat noktasında varız. Dünya genelinde 11 bin üyemiz ve 60 bin firmamız ile 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Oluşturduğumuz katma değer ile Türkiye ekonomisinin gelişmesine yön veriyoruz. Yerli ve milli üretim gücümüzden aldığımız ilham, kaliteli hizmet vizyonumuz, otomotivden gıdaya, sağlıktan inşaata, turizmden lojistiğe kadar hemen her alanda dünya çapında işlere imza atan girişimci ve yatırımcılarımızla, dünyaya örnek olacak iş modelleri kurguluyoruz. Aynı zamanda MÜSİAD olarak üyelerimizin sosyal, ekonomik ve kültürel bilgi birikimlerine bir yenisini katmak için konferanslar, seminerler ve paneller gerçekleştiriyoruz. Bunlardan birini de 18 Aralık Cumartesi, Yeni Şafak Yazarı kıymetli Yusuf Kaplan hocamızla bu konferanslardan bir tanesini gerçekleştireceğiz.  Yusuf Kaplan hocamızın özellikle genç kuşağa yönelik gösterdiği ilgi alaka, onlara yönelik çalışmalarını çok önemsiyoruz. Kendisinin aktaracağı bilgileri çok önemsiyoruz. Bu nedenle 18 Aralık Cumartesi saat 19.30’de Kent Müzesi Konferans Salonu’nda yapılacak bu programa, özellikle MÜSİAD Üyelerimiz ile birlikte gençlerimizi de bekliyoruz”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEK

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.