Zemci Şahin’den 19 Mayıs açıklaması

Yayınlama: 20.05.2024
19
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İnegöl İlçe Başkanı Zemci Şahin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen resmî kutlamalara katılan Şahin, 19 Mayıs’ın Türkiye için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Zemci Şahin, açıklamasında şunları ifade etti:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, ülkemiz ve milletimiz açısından çok büyük bir öneme sahiptir. 19 Mayıs 1919’da çıkılan bu yol, kurtuluş mücadelesinin ilk adımı olmasının yanında, yeni bir kuruluşun da ilk adımı olmuştur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümü göze alarak çıktığı bu zorlu yol, ülkemize aydınlık bir gelecek olmuştur. Mustafa Kemal’in emperyalizm ve işbirlikçilerine karşı başlattığı bu haklı, onurlu savaşa milletimiz de kanıyla, canıyla destek olup ülkesini işgalden kurtarmıştır. 19 Mayıs’ta Samsun’da doğan güneş tüm yurda yayılmıştır.”


Şahin, Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda yürümenin herkesin boynunun borcu olduğunu vurguladı. Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet ettiğini belirten Şahin, bu tarihsel görevi gençlerle birlikte daima canlı tutarak kararlılıkla yürüyeceklerini söyledi.

Zemci Şahin, açıklamasını, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Bağımsızlık mücadelemizin Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum,” diyerek sonlandırdı.

HABER: ALİ RAŞİT BACAKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş