Bugun...
facebook-paylas
GüLüMSEYiN
Tarih: 08-11-2017 10:37:00 Güncelleme: 08-11-2017 10:37:00


Umutsuzluk diyorum, içimize işlemiş. Herkes çok mutsuz, endişeli, karamsar. Herkes sorunların içinde boğuluyor. Herkes çok sinirli, çok sabırsız, çok duygusal.

 

 Hep derler, eskiden insanlar daha mutluydu diye. Neden? İnsanlar eskiden daha çok yorulmasına rağmen neden daha mutluydu?

 

Eskiden kadınlar bulaşıkları, çamaşırları elde yıkardı. Telefon yaygın değildi. Tablet bilgisayar yoktu. Tarla da insan gücüne daha çok ihtiyaç vardı. İnsanlar mesajlaşmak yerine mektuplaşırdı. Televizyon izlenmez radyo dinlenir, sohbet edilirdi. Eskiden çok çalışılırdı. Şimdi ise insanlar için iletişim daha kolay. İş gücü makinelere yüklendi. İnsanlar istedikleri şeylere kolayca ulaşabiliyorlar. Ve mutsuzlar.

Çünkü artık çaba sarf etmiyoruz. Çünkü bir şeye ne kadar kolay ulaşırsak o kadar değersiz oluveriyor. Çünkü iletişim kolay ama yok. Çünkü çocuklarımıza verdiğimiz teknolojik aletleri mutluluk sanıyoruz. Çünkü gösterişe daha meraklıyız. Çünkü en güzeli bizde olmalı her şeyin. Çünkü,çünkü, çünkü...

 Bunlar uzayıp giderken düşüneceğimiz tek şey bir obje olmamalı. Taptığımız eşyalar bizi nereye kadar mutlu edebilir?

 

Bir çocuğun gülümsemesini hissetmek varken, güzel manzara karşısında kafamızı kaldırıp gökyüzüne baktığımız an varken bir highlighter bir zippo bizi neden mutlu etsin ki? Yılan derisi çanta ya da birinin hüznünü görmek neden güldürsün yüzümüzü?

 

Yüzümüzün gülmesi elbette çok önemli iken umarım bunlar geçerli sebeplerden ötürü olur.. Yüzünüz hep gülsün.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI