Bugun...
facebook-paylas
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU
Tarih: 28-02-2018 09:34:00 Güncelleme: 01-03-2018 09:35:00


Ege Üniversitesinde öğrenci görünümlü teröristler kol geziyor,PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin mitingleri yapılıyor,çoktan cehennemi boylamış teröristlerin posterleri okulun duvarlarına asılıyordu.

 

Grup halinde dolaşan ve etrafına korku salan bu terör çetelerine kimse ses çıkaramıyor, rektöründe desteğini alan hainler açık açık terör propagandası yapıyorlardı.

 

 Bu olaylar yaşanırken terörist başı APO’nun resminin bulunduğu bir stant tekmelenerek yerle bir edildi. Bu müdahaleyle başladı Fırat’ın mücadelesi.

 

Üniversite içerisinde teşkilatlanarak vatansever öğrencilerle bu vahim duruma baş kaldırdı. Kendi gibi üniversitenin terör yuvası halini almasına kayıtsız kalamayan arkadaşlar edindi.

 

Fırat okulun içerisindeki bölücü yapılanmaya karşı imzalar topluyor, protesto yürüyüşleri düzenliyor, öğrencilerin yaşananlara kayıtsız kalmaması için canla başla çalışıyordu.’Ege’de terörist istemiyoruz’ sloganıyla başlattığı kampanya kitlelere ulaşmıştı. Yürüyüşe sosyal medyadan olumlu tepkiler yağıyor, teröristlerin yapılanması anlatıldıkça Fırat’a destek çığ gibi büyüyordu. Yürüyüş günü geldiğinde meydanda oldukça az öğrenci vardı. Beklenen destek gelmedi.

 

Fırat eline mikrofonu aldığı gibi şu cümleleri sarf etti: ‘Bu mücadeleyi 20-30 kişi kalsak da bu şerefsizlere vatan hainlerine karşı yürüteceğiz Allah’ın izniyle.’ Bu faaliyetlerle başladı Fırat’ın zorlu yolculuğu.

 

Teröristlere vermiş olduğu korku o kadar büyük boyutlara ulaşmıştı ki teröristler tarafından okulun duvarlarına fotoğrafları asılıyor, hedef gösteriliyordu.

 

Fırat’ı takip eden teröristler yalnız kaldığında haince saldırıyor, darp ediyorlardı. Fırat’ın derslerine, sınavlarına girmesine engel oluyor, Fırat’ı ve aidiyet duygusu beslediği hareketi amansızca sindirmeye çalışıyorlardı. Ancak Fırat geri adım atmıyor, saldırılara misliyle karşılık veriyordu.

 

 Bir Şubat günü, tam üç yıl önce bugün amansızca katlettiler Ege’nin yiğidini. Kalbi vatan sevgisiyle çarpan; yegâne gayesi ülkenin bölünmez bütünlüğünü müdafaa etmek olan Fırat, Türkiye Cumhuriyeti’nin üniversitesinde öğrenim görüp; imkânlarından faydalanıp bölücülük faaliyetlerinde bulunan hainler tarafından öldürüldü.

 

Şehitler kervanına bir de Fırat katıldı. Ruhi Kılıçkıran,Mustafa Pehlivanoğlu,Dursun Önkuzu,Selçuk Duracık gibi Fırat da vatanın canına kast etmeye çalışanlara karşı gelmeyi görev bilmiş bu uğurda can vermişti. Mücadeleci ve vatansever yönüyle Türk gençliğine büyük bir örnektir Fırat Çakıroğlu.

 

 Vatansız hayal olmaz düsturuyla hareket etmiştir.Al bayrağımız dışında herhangi bir bayrağın üniversitede dalgalanmasına izin vermemiştir.Vatan olmadan mesleğin,eğitimin,refahın bir anlamı olmayacağını göstermek için mücadele etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabede bahsini geçirdiği, arzuladığı gençliğin emsalidir Çakıroğlu. Atatürk’ün belirttiği gibi hayati vazifesini Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini muhafaza ve müdafaa etmek olarak görmüş, bu bilinçle şehit olmuştur. İçinde bulunduğu vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmemiştir! Türk gençliği Fırat gibi bu ciddiyete ve hissiyata sahip olmalıdır! Memleketin üniversitelerine, kurumlarına teröristler intikal etmişken gündelik hayatın cazibesine kapılmamalıdır.

 

Kendini geliştirmeli, memleket meselelerini kendine dert edinmeli, uyanık olmalıdır. Hüseyin Nihal Atsız’ın belirttiği gibi ‘Bir milletin ikbali gençliğinin terbiyesine mevdudur.’ Türk gençliği olarak lakayıt bireyler olmaktan kaçınmalıyız. Ülkemizin istikbalinin bizim elimizle inşa edileceğinin bilincinde olmamız gerekir. Bu yönüyle Fırat’ı ve daha nice vatan evladını örnek almalı aynı terbiye ve farkındalıkla hareket etmeliyiz.

 

Vefatının üçüncü yıl dönümünde Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu rahmetle anıyorum. Vatan sana minnettardır!

 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI