Bugun...
facebook-paylas
iYi YAŞLI OLMAYAN YERDE iYi GENÇ OLMAZ
Tarih: 23-08-2017 11:04:00 Güncelleme: 23-08-2017 11:04:00


Kıymetli okurlar, gönlümüzden, yaşananlardan ve gelecek nesillerden bahsederek, kendimizi bildiğimizden bugüne kadar haykırma fırsatını aradığımız cümleleri kaleme alacağım.

 

Bizler Türk milleti olarak, isminin anılmadığı zaman tarihin yazılamayacağı, örnek bir ecdadın mirasçılarıyız. Bu gurur ve bu şuur ile yaşama gayreti içersinde olan bir millet olmalıyız.

 

Yoksa yıllarca süre gelen kardeşliğin aynı çatı altında sürdürülebilmesi için emek veren, gayret gösteren, canını ortaya koyan vatan evlatlarına minnet borcumuzu nasıl öderiz... Bu topraklar ki nice yetim çocuklar, nice ersiz analar, nice yiğitsiz kalmış babalar barındırıyor. Bir diğer deyim ile kahrı cefası çekilmiş bir vatan.

 

Tüm bunlar, tarih boyunca her neslin gözleri önünde cereyan eder iken, tarihten çıkarılması gerekenleri çıkaran, kan dökmesini sevmeyen ama hesabını diri tutan ve yaşamı boyunca tedbirli olması gereken bireyler olmalıyız.

 

Maneviyattan ödün veren devletler yok olmaya, yıkılmaya mahkum olmuşlardır. Tarihi iyi bilmek gerek. Her dönemde bizlere ışık tutan yaşanmışlıklar vardır. Manevi değerlerimize sahip çıkmalıyız. Çünkü arkasında dua eden nesiller bırakan ecdadımızın yerini alacak olan yine bizleriz.

 

Günümüzde bu ruhu sürdürmek için elbette hepimizin bir sorumluluğu var. Ama bir özenti ile başlayıp kendisini  sayısız cehaletin, bataklığın ortasında bulan, kendi dertleri ile uğraşan bencil bir o kadar da vurdum duymaz (Ağbey, Amca, Dayı vs.) gördükçe ümidi kaybolan gençlik...

 

Yürümeyi henüz yeni öğrenen bir çocuğun, hangi tarafa gideceğine karar verecek anne gibi, sokaklarda kendi nefsini kontrol etmekte zorlanan gençlerimize önderlik edecek kişilerin, ecdadına yakışır yaşama gayreti olan kimselerin, yahut kendi yaşadığı buhranları gençlerin yaşamaması için mücadele veren insanlar çoğunlukta olmadıkça, iyimser düşünmek imkansız bir hal alacaktır.

 

Duamız, yaşama sebebini bilen, dünyada varoluş nedenini bilen kişilerin, hep çoğunluk sağlaması yönündedir.

 

"İyi yaşlı olmayan yerde iyi genç olmaz"

 

Bir sonraki yazımızda buluşmak dileğiyle.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI