Bugun...


Reyhan Gürcan

facebook-paylas
ŞİMDİ SUS...
Tarih: 07-11-2018 09:57:00 Güncelleme: 07-11-2018 09:57:00


Herkesin hayatında acıları,kalp kırıklılıkları,haksızlığa uğramışlıkları ,iftiraları,ihanetleri var mı var.Öncelikle olacakta olmalı da böyle böyle büyüyoruz çünkü ufak ufak kişiliğimiz yerine oturuyor Ayşe Fatma oluyoruz bu şekilde  yoksa tekdüze olurduk aynı etikete sahip olan marketteki herhangi bir üründen farkımız kalır mıydı ki  böyle olmasa.  Bizi biz yapan  da bu değilmidir ki zaten farklı olmak, özel olmak, birey olmak.

Bir acıyı yaşıyoruz aylarca, yıllarca sürüyor unutamıyoruz bir türlü geçen bir arkadaşım oflaya puflaya anlatıyor  derdini,şimdi dedim sus , susmak her şeyi  kabul et olarak anlaşılmasın sakın, elinden geleni yap ve bırak anlamında benim sus dediğim. Tatlım dedim hayat böyle ilerlemez kim nerde, nasıl ,seni kırdıysa affet ve devam et yoluna. Kalk hemen şimdi en güzel kıyafetlerini giy, çık dışarıya, hangi sokak ,hangi cadde olduğu önemli değil uzun uzun yürü özgürce gez sokaklarda güzelce çek  temiz havayı içine , sanki son kez nefes alacakmışsın gibi... İnsanları, hayvanları,  bitkileri  izle dedim herkesin bir derdi, tasası var bu gözle bak hayata ya da kalk hemen yemek yap, bol soğanlı olsun hem ağla ,hem pişir yüreğin hafiflesin ya da yaşlı biriyle sohbet  et  enlerini dinle onların yoklukluklarını hayattaki ölüm gerçeğini dinle dinleki şanslı olduğunu hatırla.

Sabırlı ol ki Allah'ın adaletine güven olmazları olduran  Allah sana da bir çözüm yolu sunacaktır elbet bunu bilerek yaşa.Şimdi al arkana bütün dertlerini ve tekrar hikayeni yazmaya başla unutma ki bu hikayenin baş kahramani sensin.Sen varsan bu hikaye tekrar yazılır.

 Son olarak Hz Yusuf'un hayatını bilmeyen yoktur sanırım aramızda  yedi sene zindanlar  da  kaldıktan sonra Hz yusuf'un Mısır'a sultan olduğunu  unutma  o yüzden   sende  şimdi  sus...

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI