Bugun...
facebook-paylas
Çocuklar...
Tarih: 01-02-2018 08:00:00 Güncelleme: 01-02-2018 08:00:00


Çocukken öğrendiğiniz her şey ileride nasıl bir insan olacağımızı belirliyor. Bir varlığın karakterinin oluşmasında küçükte olsa bir payımızın olmasından daha gurur verici ne olabilir ki.

 

Son zamanlarda ilçemizde çocuklar için 5. Mevsim Kültür Sanat Merkezi'nce bir çok etkinlik düzenlenmekte. Kurulan sanat atölyelerinde çocuklar ebru sanatı, seramik, gölge oyunları gibi bir çok sanatsal etkinliğini bu işin usta öğreticilerinden öğrenebiliyor. Düzenlenen tiyatro oyunlarıyla onların benliklerine bir nevi yatırım yapılıyor.

 

Bu gibi çocuklara yönelik faaliyetler bizler için oldukça mutluluk verici fakat bu konuda hepimizin daha fazla sorumluluk alması gerektiğine inanıyorum. Onları sanatla, edebiyatla daha yakından tanıştırmalıyız. Her şeyden önce onlara sanatı ve edebiyatı sevdirmeliyiz. Onların temiz beyinlerini iyiye, güzele ve doğruya yönlendirmeliyiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ünde söylediği gibi çocuklarımızı her koşulda yetişkinlerden daha özel ele almalıyız.

 

İlçemizde bulunan sokak kütüphanelerinde çocuklarımızın okuyabileceği çok az kitap olduğunu görüyorum. Onların ilgisini çekebilecek yeni kitaplarla doldurmalıyız. İlçemizde kütüphaneye hiç gitmemiş çocuklar olduğunu biliyorum. Tüm çocuklarımıza kütüphane gezileri düzenleyip tamamını oraya üye yapabiliriz. Belki de şiir okuma, hikaye okuma yarışmaları düzenleyebiliriz. Eminim okurken aklınıza daha bir çok fikir gelmiştir.

 

Gelecekte okuyabilen, düşünebilen, düşüncelerini açıkça dile getirebilen ve buna karşılık başkalarının düşüncelerine saygı duyan bireyler görmek hem ilçemiz hem ülkemiz adına atabileceğimiz en güzel adımlardan bir tanesidir.

 

Unutmamamız gereken şudur ki; her çocuk bir bakıma dahi, her dahi bir bakıma çocuktur...

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI