Karşısında İnegöllüleri gören Müslümanlar, duygu dolu anlar yaşadı

Yayınlama: 06.07.2023
330
A+
A-

Türk Kızılay İnegöl Şubesi, Bosna Hersek’te gerçekleştirilen Kurban Bayramı faaliyetlerinde görev alarak Kurban bağışlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Karşısında Türkiye’den gelen gönüllüleri gören Bosnalı Müslümanlar ise duygu dolu anlar yaşadı.

 Türk Kızılay İnegöl Şubesi üyeleri, Kurban Bayramı nedeni ile Bosna Hersek’te kesilen kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

 Kızılay İnegöl Şubesi Yönetim Kurulu Temsilcisi Hacı Ahmet Tuncay, 700 hisseye tekabül eden kurbanın vekaletle kesildiği ifade ederken, kurban etlerinin ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinin yanı sıra aşevi, bakımevleri, yetimhane ve çocuk yurtları ile şehit ailelerine ulaştırıldığını aktardı.

Kurban Bayramı faaliyetleri sürdürülürken yakın zamanda Gençlik Kolları ile gerçekleştirilecek olan 11 Temmuz Srebrenitsa Katliamı Anma Günü etkinliklerine de dikkat çeken Tuncay,

“2023 Kurban Bayramı için gönül coğrafyamız, kardeş ülke ve milletimiz olan Bosna Hersek’te kardeşlerimizin yanındayız. Bizlere vekaletini gönderen 700 kişinin kurban kesimini yapmak için buradayız. Rabbim tüm vekalet sahibi hayırseverlerimizin ibadet ve bağışlarını kabul etsin. Bizleri tüm içtenlik ve samimiyetle karşılayan bayram sevincine ortak olduğumuz kardeşlerimizin geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de her zaman yanında olacağız” dedi.

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.