6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddia edilen Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel, sessizliğini bozdu

Yayınlama: 08.12.2022
1.510
A+
A-

6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddiasıyla gündeme gelen İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel, suskunluğunu bozdu. İddiaları ortaya atan kızının psikolojik sıkıntıları olduğunu öne süren Gümüşel, olaya ilişkin “İslami değer ve yargılara sahip insanları tahkir etmeye yönelik tezgâhlanmış bir projenin ürünüdür” ifadelerini kullandı.

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G’yi 6 yaşında evlendirdiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Tüm Türkiye’nin tepkisini çeken olay, H.K.G.’nin şikayetiyle ortaya çıktı. Genç kız, 6 yaşındayken imam nikahıyla evlendirildiğini, çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığını söyleyerek konuyu yargıya taşıdı.

ÇOCUKLARIN ARDINDAN YUSUF ZİYA GÜMÜŞEL DE AÇIKLAMA YAPTI
Tartışma yaratan olay üzerine Gümüşel’in çocukları bir video yayınlayarak iddiaları yalanladı. H.K.G’nin iki kız ve bir erkek kardeşi, kardeşlerinin iddialarını redderek, olayın bir komplo olduğunu söyledi. Kardeşlerin ardından iddiaların merkezindeki baba Yusuf Ziya Gümüşel’de suskunluğunu bozdu.

HABERLERİ TEZGAH OLARAK DEĞERLENDİRDİ
Gümüşel de çocukları gibi olayın tezgah olduğunu ve kızının psikolojik sıkıntılar yaşadığını öne sürerek, “03.12. 2022 tarihinde BirGün gazetesi ve internet sitesinde Timur Soykan imzasıyla yayınlanan haber, şahsımı ve ailemizi hedef göstererek yargılanması başlamamış bir davadaki yalan iddiaları yayınlayarak bunun üzerinden İslami değer ve yargılara sahip insanları tahkir etmeye yönelik tezgâhlanmış bir projenin ürünüdür.” ifadelerini kullandı.

Gümüşel açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Söz konusu haberdeki iddiaların sahibi olan kızımız, İslami ve hukuki kurallara uygun olarak medeni kanunun reşit saydığı yaşta evlenmiş olup bu konuda ailemizin ve başka kişilerin hiçbir baskısı olmamıştır.

Son yıllarda ailevi sorunlar sebebiyle psikolojik sıkıntılar yaşayan 26 yaşındaki kızımız, birtakım yapıların etkisine girerek, eşinin evinden ayrılmış, başka bir yerde yaşamaya başlamış ve 12.10.2021 tarihinde anlaşmalı olarak boşanmıştır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Mustafa dedi ki:

    Bazı ateist gazeteciler ve basın �slam’a nereden vuracaklarını bilemiyorlar hala bir gün çarpılırlar anlarlar