640 Dekar tarım alanı Olukman Tekke Göleti ile sulanacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından İnegöl Olukman Tekke Göleti Sulaması çalışmaları devam ediyor. DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Projenin tamamının bitirilmesi ile toplam bin 640 dekar tarım alan, sulamaya açılacak” dedi.

Yayınlama: 05.12.2021
331
A+
A-

 

DSİ’den yapılan açıklamaya göre, mümbit toprakları su ile buluşturmak, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmek ve derelerdeki taşkın riskini azaltmak amacıyla modern sulama projelerini geliştiriliyor.

 


Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, İnegöl’deki Olukman Tekke Göleti Sulaması inşaatında çalışmaların sürdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

 

“Projenin tamamının bitirilmesi ile toplam bin 640 dekar tarım alan, sulamaya açılacak. Projenin yüzde 62’lik kısmı tamamlanmış olup yüklenici tarafından temin edilen çeşitli çap ve basınç sınıfında 13 bin 630,94 metre HDPE boru döşenmesi ve 101 adet sanat yapısı imalatları işinin aralık ayı sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır. Projenin hayata geçirilmesiyle milli ekonomiye yılda 6 milyon 500 bin lira katkı sağlanacaktır”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş