Acil sağlık hizmetlerindeki sorunlar çözülmeli

Yayınlama: 05.01.2024
162
A+
A-

Saadet Partisi İnegöl İlçe Basın Sözcüsü Ali Karaca, İnegöl Acil Servis önünde yaptığı açıklamada, İnegöl Devlet Hastanesi’nde yaşanan acil sağlık hizmeti sorunlarına dikkat çekerek çözüm talebinde bulundu.

Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı, son günlerde Acil Servis bölümünde yaşanan sıkıntılarla ilgili servis önünde bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu.

Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı Basın Sözcüsü Ali Karaca, İnegöllü vatandaşların yol, su, çarpık kentleşme ve hava kirliliği gibi temel sorunlarla mücadele ederken, acil sağlık hizmetlerinde yaşanan zorluklara vurgu yaptı. Özellikle İnegöl Devlet Hastanesi’nde yaşanan eksiklik ve aksaklıkların sıkça gündeme geldiğini belirten Karaca, Saadet Partisi olarak konuyu defalarca dile getirdiklerini ve çözüm önerileri sunduklarını ifade etti.Polikliniklerdeki eksikliklere rağmen iyileştirici adımların atılmadığını belirten Karaca, özellikle acil serviste yaşanan uzun bekleme sürelerinin vatandaşları mağdur ettiğini dile getirdi. Karaca, “350 bin nüfuslu bir şehre sahip olan İnegöl’de, acil serviste yaşanan sıkıntılar, sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşları özel hastanelere yönlendirmeye neden oluyor. Bu durum sadece grip gibi yaygın hastalıklar için değil, daha ciddi sağlık sorunları için de geçerlidir.” dedi.

Acil serviste yaşanan uzun bekleme sürelerinin, içeride oluşan kalabalıkları artırdığını ve yeni sağlık sorunlarına davetiye çıkardığını ifade eden Karaca, bu durumun hasta yakınları ile sağlık personeli arasında zaman zaman gerilime neden olduğunu belirtti.

Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı olarak çocuk acil servisinin kurulmasının önemine vurgu yapan Karaca, “Nüfusu ve dinamizmiyle büyük bir potansiyele sahip olan İnegöl’de çocuk acil servis kurulmasının da şart olduğunu düşünüyoruz. Küçük çocuklarımızın, bebeklerimizin bu karmaşık acil servis ortamında sağlık sorunlarına daha etkili bir şekilde müdahale edilebilmesi için bu önemli bir adım olacaktır.” şeklinde konuştu.

Son olarak, yaşanan olumsuzluklara rağmen özveriyle görev yapan doktorlar ve sağlık personeline teşekkür eden Karaca, İnegöl’ün seçilmişleri ve yöneticilerinin hastane sorununu çözmek için gereken adımları atması gerektiğini ifade etti. Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı olarak, konunun takipçisi olacaklarını belirten Karaca, vatandaşları daha fazla mağdur etmemek adına acil çözüm talebinde bulundu.

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.