Ahıskalıların yeni başkanı; Rüstem Musaoğulları

Yayınlama: 27.02.2023
530
A+
A-

İnegöl Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği olağan genel kurulu dernek lokalinde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongre sonucunda Rüstem Musaoğulları dernek başkanlığına seçildi.

İnegöl Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği olağan kongresi, deprem gölgesinde gerçekleştirildi. Dernek lokalinde gerçekleştirilen kongreye ilgi yoğun oldu.

Kongre toplantısında açıklamalarda bulunan açıklamalarda bulunan Başkan Osman Hatipoğlu, yaşanan deprem nedeni ile ülkemizin derinden etkilendiği ve Ahıskalılar olarak deprem bölgesine yardımların yapıldığını belirtti.

Hatipoğlu’nun konuşmasının ardından Hocalı Katliamı ve depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımız için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak dua edildi.

Duanın ardından açıklamalarda bulunan eski dernek başkanı Mehmet Taş, açıklamalarda bulundu.

Programın devamında oluşturulan divan kurulu tarafından gelen talep üzerine halihazırdaki dernek başkanı Osman Hatipoğlu, 3 yıllık dernek faaliyet raporunu ve denetim raporunu okudu.

Divan kurulu tarafından her iki konu oylamaya sunuldu ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Kongre sonucunda 2011 yıllarından itibaren dernek yönetiminde yer alan Rüstem Musaoğulları başkanlığa seçildi.

MEHMET TAŞ ONURSAL BAŞKAN OLDU

Kongrede ayrıca yeni yönetimin toplam 19 kişiye çıkarılması kararı alındı. Eski Dernek Başkanı Mehmet Taş, derneğin Onursal Başkanı oldu.

YENİ YÖNETİM

Rüstem Musaoğulları başkanlığındaki yönetim, şu isimlerden oluştu;

Osman Hatipoğlu, Mesut Altay, İbrahim Seyitoğlu, Fuat Acar, Ali Muhiddin, Sabahattin Obuz, Mustafa Mavigil, Mürsel Çetin, Musa Çahal, Özcan Çatak, Hasan Osman, Bahadır Celal, İbrahim Yeltekin, Soner Özdemir, Aslan Nuettin, Vedat Şimşek, Enver Ramiz, İzahar Aslan.

HABER: SERHAT ÇİÇEK


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. ali sevinç dedi ki:

    ALLAH hayırlı çalışmalar nasib etsin.