Ateş karıncaları etkinliklerini sürdürüyor

Gençlere yönelik faaliyetlerine her gecen gün bir yenisini ekleyen Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği, son yaptığı etkinlik ile gençlerin Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni tanımasını sağladı.

Yayınlama: 11.11.2021
294
A+
A-

Yaklaşık 35 kişilik öğrenci grubu ile Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret eden Ateş Karıncaları, sonrasında da hayvanat bahçesine uğrayarak eğlenceli vakit geçirdi.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği Gençlik Kolu Sorumlusu Enes Canöz, “Derneğimizin gençlerine okulları devam ederken eğitim hayatlarına katkıda bulunmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Gerçekten bugün burada bunu bir kez daha gördük ki çocukların bu tür bilim programlarına çok ihtiyacı var. Müzede ki eserleri izlerken her birinin gözlerinin içi parlıyor ve hayal dünyaları genişliyor. Bizim geçmişte ecdadımıza bakacak olursak, tarihte ilk buluşları keşifleri Müslüman âlimlerimizin yaptığına tanık oluyoruz. Dolayısıyla bugün biz gençlerde dedelerimizin izinden giderek hem ibadetlerimizi yapacağız hem de bilim dünyasında insanlığa fayda sağlayacak çalışmalar yapmak için gayret edeceğiz inşallah. Bunun yanı sıra bugün hayvanat bahçesine de uğrayarak çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini de sağladık” dedi.


 

Bilim, tarih ve kültürel çalışmalarını devam edeceğini ifade eden Canöz, “Biz inanıyoruz ki genç kardeşlerimizle azıcık bile vakit ayırabilsek, onlarla dertleşsek, elinden tutsak, ülkemiz adına, Ümmeti Muhammed adına çok daha faydaları olacaktır. Ben bu programda emeği geçen tüm kardeşlere, bizlere desteğini esirgemeyen değerli esnaflarımıza ve değerli basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş