Ateş Karıncaları’ndan ‘Tarih’ gezisi

Gençlere yönelik tarihi ve kültürel çalışmalara devam eden Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği, bu hafta da ‘6 Saatte 6 Padişah’ isimli tarihi gezisini gerçekleştirdi.

Yayınlama: 03.12.2021
276
A+
A-

Bursa’da bulunan padişah ve evliyaların türbelerini ziyarette bulunarak gençlere yerinde eğitim verme imkanı bulan dernek yönetimi, gençlerin manevi gelişimlerine de katkı sunuyor.

 

Yapılan programla ilgili bilgiler veren Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği Başkanı Erman Bostancı, “Bu hafta genç kardeşlerimize yönelik  ‘6 Saatte 6 Padişah’ isimli bir tarihi gezi çalışması gerçekleştirmek istedik. Sabah namazında başladığımız programda, her saat başında bir padişahımızın türbesini ziyaret ederek hem hayırla yâd etmek hem de gençlere ecdadımızın göstermiş oldukları gayreti ve üstün başarıları yerinde müşahede etme imkânı buldular. Burada ilk olarak Bursa Çekirge’de bulunan Sultan I. Murad ile başlayarak sırasıyla Sultan II. Murad, Sultan I. Mehmed, Osman Gazi, Orhan Gazi ve Sultan I. Bayezid türbelerini ziyaret ettik. Ardından Emir Sultan ve diğer evliyaların türbelerini de ziyaret ederek programımızı tamamladık. Yaklaşık 6 saat süren tarihi gezimiz de birçok genç kardeşlerimiz buralara ilk defa geliyorlar. Allah daha nice gencimize ulaşıp da bu manevi atmosferi yaşamasına vesile olmayı nasip etsin” dedi.


 

Bostancı, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

 

“Bu tür çalışmaların çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Eğer biz gençlerimize şanlı ecdadımızı tanıtamazsak, onların ne gibi büyük fedakârlıklarla bu vatanı bize emanet ettiklerini aktaramazsak, maalesef karşı cephede onları zararlı akımlarla zehirlemesi kaçınılmaz olur. Gençlerimize hep beraber sahip çıkacağız. Maddi ve manevi çalışmalarımızı arttıracağız. Bu vesileyle bu programda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor saygılar sunuyorum”

 

HABER: SEYİT ALİ SEVİMBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş