İnegöl Mobilyası Moskova Fuarı’nda

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği Rusya/Moskova Mebel fuarına 7 Üye firması ile katılım gerçekleştirdi.

Yayınlama: 22.11.2021
390
A+
A-

Kurulduğu günden bu yana üyelerine yeni ihracat pazarları kazandırmaya çalışan İMOS 2021 yılı için planlamasını yaptığı ikinci yurt dışı fuar katılımını Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen MEBEL fuarına 7 üye firması ile birlikte yaptı.

 

22/26 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak fuarda 270 metrekarede ürünlerini sergilemeye başlayan İnegöllü firmalara ziyaretçiler fuarın ilk gününde yoğun gösterdi.


 

Konu ile alakalı bir açıklama yapan İMOS Başkanı Osman Aybil “Rusya hem komşumuz olması hem de mobilya pazarı büyüklüğü olarak derneğimizin hep ilgilendiği bir Pazar oldu. Daha önce 2012 ve 2013 yıllarında 2 kez ikili iş görüşmesi, 2 kez de alım heyeti organizasyonu yaptığımız bu pazarda aslında yol almaya başlamıştık. Ancak sonra yaşanan talihsiz olaylar bizim aldığımız yolu tekrar yürümemizi gerektirdi. İnşallah bu fuarla birlikte tekrar hızlanıp eskisinden de daha iyi konuma gelmeyi hedefliyoruz.” Dedi.

 

Pazarın büyüklüğü ile alakalı bilgi veren Başkan Aybil “Rusya dediğimizde bir ucu Polonya’ya komşu bir ucu Japonya’ya komşu devasa bir coğrafyadan bahsediyoruz. Rusya’nın belli başlı bölgelerine İnegöl’den ihracatımız var. Ancak bu bölgeler daha ziyade Kafkasya bölgesinde kalıyor. Ama Pazar bize çok daha fazlasını vaat ediyor. Bu fuarda Rusya ve Türki Cumhuriyetler açısından yılın en önemli mobilya etkinliği konumunda bu sebeple bu fuarda ürünlerimizi ziyaretçilerin beğenisine sunmak önemliydi. Çin’in pandemi ile başlayan pazarlarda yaşadığı sorunları Rusya’da da görmek mümkün. Bu bizler için bir fırsat olarak görülebilir. Ülkemizin yakınlığı ve ürün çeşitliliği bizleri bu pazarda da öncelikli hale getirecek inşallah.” Diye konuştu.

 

MODEF fuarına da İstanbul Mobilya Fuarına da Rusya’dan ziyaretçiler geldiğini belirten Başkan Osman Aybil “Bu tip katılımlarla aslında biz ülkemizin ve şehrimizin temsilciliğini yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde gerçekleşecek fuarlara Rusya’dan daha fazla ziyaretçi geleceğini ve bizim de bunda payımız olacağını şimdiden söyleyebilirim. Daha önce Hindistan ile alakalı firmalarımızın çok portföyleri yokken bizim ardı ardına yaptığımız fuarlar ile artık tüm ülke mobilyacılarının Hindistan müşterileri oldu. Eylül ayında katıldığımız Almanya MOW fuarı ile şu an Avrupalı müşteriler öncelikle fuara gelen firmalarımızla ardından diğer firmalarımızla irtibatlarını sıklaştırıyorlar. Bu tip organizasyonların önce tüm şehre ardından tüm mobilya sektörüne faydası var. Bize bu fuarda inanıp katılım gerçekleştiren İdol Mobilya, Modis Mobilya, Elegancia Mobilya, Ring Mobilya, Gümüş Ev Mobilya ve Sanat Mobilya firmalarına teşekkür ederim.” dedi.

 

2022 yılının Şubat ayında Ukrayna’da düzenlenecek Interior Mebel fuarı ile önceden belirledikleri fuar katılım takvimini tamamlayacaklarını belirten Başkan Osman Aybil, katılımcıların ve üyelerin dönüşlerine göre 2022’de metrekareleri büyüterek fuar katılımlarına devam etmek istediklerini belirtti.

 

HABER: UĞUR KESENBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş